poniedziałek, 26 października 2020 12:58

Komputery przemysłowe jednopłytkowe – czym się charakteryzują?

Autor Głos 24
Komputery przemysłowe jednopłytkowe – czym się charakteryzują?

Komputery przemysłowe to urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w zakładach produkcyjnych, ale również w urządzeniach, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu.

Zwłaszcza komputery przemysłowe jednopłytkowe znajdują w tym przypadku bardzo duże zastosowanie. Urządzenia tego typu znaleźć możemy w infokioskach, tablicach informacyjnych, tabletach czy maszynach specjalistycznych. Czym charakteryzują się komputery przemysłowe jednopłytkowe?

Budowa komputera przemysłowego jednopłytkowego

Ten komputer od innych komputerów jednopłytkowych wyróżnia się przede wszystkim budową – wszystkie jego podzespoły umieszczone są na jednej płycie PCB. To z kolei zapewnia komputerom jednopłytkowym niewielki rozmiar. Dzięki temu są one wykorzystywane w wielu urządzeniach użytku codziennego.

Zastosowanie komputerów przemysłowych jednopłytkowych

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, komputery przemysłowe jednopłytkowe wykorzystywane są zarówno na halach produkcyjnych, jak i w wielu urządzeniach elektronicznych, które ułatwiają nasze życie każdego dnia. Dzięki ich niewielkiemu rozmiarowi mogą one być wykorzystywane w urządzeniach typu notebooki, automaty do gier, specjalistyczne narzędzia do badania trudnych środowisk, takich jak dno oceanu czy kosmos. Zastosowanie tych urządzeń jest naprawdę szerokie, a dzięki ich pracy nasza codzienność może wyglądać tak, jak wygląda.

Czym różnią się komputery PC od komputerów przemysłowych?

Komputery, które znamy z naszego codziennego życia, czyli PC, często dorównują pod względem mocy obliczeniowej komputerom przemysłowym. Jednak to te drugie są wybierane do zakładów przemysłowych, mimo swojej wyższej ceny. Dlaczego?

Powód jest prosty. Komputery na hali produkcyjnej wystawiane są na działanie wielu szkodliwych i ciężkich warunków. I tak komputery przemysłowe działają przy dużym zapyleniu powietrza, są wystawiane na wstrząsy, zakłócenia elektromagnetyczne i wysokie oraz niskie temperatury. Dzięki specjalnej budowie są w stanie działać w skrajnie niesprzyjających warunkach. Choć komputery przemysłowe jednopłytkowe mają bardzo szerokie zastosowanie, są to urządzenia, które również sprawdzą się na hali produkcyjnej.

Technologia - najnowsze informacje