wtorek, 25 sierpnia 2020 11:34

Koronawirus na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej! Zakażony mieszkaniec gminy Bobowa

Autor Aleksandra Tokarz
Koronawirus na Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej! Zakażony mieszkaniec gminy Bobowa

Jeden z uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej jest zakażony koronawirusem. To mieszkanka gminy Bobowa, która na Jasną Górę pielgrzymowała z Grupą 14 – Św. Świerada.

Piesza Pielgrzymka Tarnowska miała w tym roku charakter sztafetowy. Wierni rozpoczęli ją w zeszły czwartek, 20 sierpnia. Każdego dnia w pielgrzymce mogło wziąć 450 osób – 3 grupy po 150 uczestników.

W ubiegły czwartek trasę między Racławicami a Miechowem pokonali pątnicy grupy 14 (Dolina Ropy-Św. Swierad), 15 (Limanowa-Św. Jacek) oraz 26 (Grybów i okolice – Św. Katarzyna). W tym roku pielgrzymów było ponad połowę mniej. Każdy z uczestników, przed wejściem do autobusu, musiał wypełnić ankietę o swoim stanie zdrowia. Mimo tego na trasie pojawiło się niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem.

Informację o zakażeniu SARS-CoV-2 u jednego z mieszkańców gminy Bobowa potwierdza Rzecznik Prasowy Pieszej pielgrzymki Tarnowskiej, Ks. Roman Majoch.

-Osoba przyjechała na pielgrzymkę jako zdrowa. Po dwóch dniach poddała się badaniom i okazało się, że jest zakażona koronawirusem – komentuje.

Kwarantanną objęci zostaną wszyscy, którzy pielgrzymowali z zakażonym. Według danych gorlickiego sanepidu z 24 sierpnia izolacji poddano już 175 osób.

W związku z potwierdzonym zakażeniem nie odbędzie się także spotkanie pielgrzymkowe grupy 14 w Kwiatowicach.

KOMUNIKAT

Siostry i Bracia!

Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się zaplanowane na dzisiaj spotkanie pielgrzymkowe grupy 14 w Kwiatonowicach. Odwołany zostaje także wyjazd na Jasną Górę na „wejście” XXXVIII PPT dla wszystkich, którzy pielgrzymowali w czwartek na trasie Racławice- Miechów i dojeżdżali tam autokarami grupowymi. Na Jasną Górę mogą udać się pielgrzymi duchowi. Łączmy się duchowo z przedstawicielami naszej grupy.Prosimy o przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym.

Sekretariat PPT, grupa 14

Fot. Piesza Pielgrzymka Tarnowska

Gorlice - najnowsze informacje