piątek, 19 listopada 2021 13:20

Koronawirus w kościołach na Podhalu. Sanepid apeluje do wiernych

Autor Mirosław Haładyj
Koronawirus w kościołach na Podhalu. Sanepid apeluje do wiernych

W kilku mszach odprawianych w zakopiańskim kościele oo. jezuitów na "Górce" brała udział osoba zakażona koronawirusem. Podobna sytuacja miała miejsce w Skawie. Sanepid zaleca "obserwowanie stanu zdrowia".

Jak informuje zakopiański sanepid, w odprawianych w Kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy na "Górce" mszach świętych brała udział osoba zakażona koronawirusem. Chodzi o eucharystie sprawowane w niedzielę (14 listopada) o godzinie 8:00, w poniedziałek (15 listopada) o 7:30, we wtorek  (16 listopada) o 6:00, w środę  (17 listopada) o 7:30 i w czwartek (18 listopada) o 7:30.

Sanepid prosi o obserwację stanu zdrowia wszystkie osoby, które brały udział w wymienionych mszach:

– W związku z powyższym, PPIS w Zakopanem zwraca się z prośbą do osób, które brały udział w ww. mszach, o obserwowanie swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia objawów, o kontakt z lekarzem rodzinnym.

Osoba zakażona koronawirusem była również obecna podczas mszy świętych odprawianych w minioną niedzielę (14 listopada) o godz. 9:00 i 17:00 w kościele w Skawie. Sanepid w Nowym Targu, który poinformował o sytuacji, zalecił parafianom obecnym na eucharystii obserwację stanu zdrowia.

Inf.: Sanepid
Fot.: Facebook/Jezuici Górka, Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje