czwartek, 8 października 2020 07:18

Koronawirus w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie!

Autor Aleksandra Tokarz
Koronawirus w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie!

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie. Zgodnie z procedurami została o tym poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. Sanepid podjął decyzję o niezamykaniu UMiG.

U dwóch pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie potwierdzono koronawirusa. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonymi pracują zdalnie.

W związku z tym, w UMiG wprowadzono rotacyjny tryb pracy. Pracownicy zostali podzieleni na dwa zespoły, które w cyklu dwudniowym będą na zmianę wykonywać pracę w Urzędzie albo pozostaną w domu i swoje obowiązki będą wypełniać zdalnie. Chodzi o to, by w UMiG przebywało jak najmniej osób i aby w możliwie najskuteczniejszy sposób zachować dystans społeczny w miejscu pracy.

-W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zachęcamy, by wszystkie kwestie były rozwiązywane bez osobistego stawiania się w urzędzie. Jeżeli sprawa wymaga osobistego spotkania z pracownikiem merytorycznym, zachęcamy, by skontaktować się z nim telefonicznie, umówić na konkretną godzinę, a sprawę załatwić w w wyznaczonym miejscu znajdującym się przy wejściu do urzędu. Przed spotkaniem prosimy zdezynfekować dłonie, zachować odstęp minimum 1.5 metra od innych oraz obowiązkowo zasłonić usta i nos. Jednak o wiele wygodniej, szybciej i prościej będzie, jeżeli skontaktujecie się bezpośrednio z pracownikiem merytorycznym i załatwicie sprawę elektronicznie. Możecie zrobić to za pomocą telefonu, wiadomości e-mail, listownie lub korzystając z platformy ePUAP – informuje Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

We wtorek informowaliśmy, że zakażenie koronawirusem wykryto w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach. Podobnie jak w przypadku UMiG w Skawinie, w krzeszowickim magistracie pozytywny wynik testu na COVID-19 ma dwóch pracowników placówki.

Powiat krakowski: COVID-19 w urzędzie miejskim w Krzeszowicach
W Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach wykryto zakażenie koronawirusem. Dwóch pracowników krzeszowickiego magistratu ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Krzeszowicki Urząd Miejski poinformował wczoraj, że u dwóch pracowników placówki potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Ci pracownicy, którzy m…

fot. BIP

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje