sobota, 3 lutego 2024 07:00

Kraków Airport podsumowało styczeń. Gdzie z Krakowa latano najczęściej?

Autor Karolina Kurando
Kraków Airport podsumowało styczeń. Gdzie z Krakowa latano najczęściej?

Kraków Airport podsumowało pierwszy miesiąc 2024 r. Dokąd najczęściej latano w styczniu z krakowskiego lotniska?

Jak podało Kraków Airport, w styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 691 881 osób, czyli 13% więcej, niż w pierwszym miesiącu poprzedniego roku i aż 35% więcej niż w 2019 r.

Nowe połączenie z Balic. Dokąd polecimy na wakacje?
W poniedziałek, 29 stycznia, Kraków Airport ogłosiło współpracę z nowym przewoźnikiem oraz zapowiedziało uruchomienie połączenia, którego jeszcze nie było. Dokąd polecimy już latem z podkrakowskich Balic?

10 milionów pasażerów w 2024 r.

W komunikacie opublikowanym na facebookowym profilu lotniska zacytowano wypowiedź Radosława Włoszka, prezesa zarządu Kraków Airport:

— W zimowych miesiącach zapakowane do podróży narty i deski snowboardowe to częsty widok na naszym terminalu. Jednak bogata oferta krakowskiego lotniska to także połączenia ze słonecznymi miastami na całym świecie, gdzie można rozkoszować się ciepłym klimatem. Cała Drużyna Kraków Airport nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem pasażerów. Wspólnie z przewoźnikami i całą branżą turystyczną cały czas pracujemy nad poszerzeniem atrakcyjnej siatki połączeń do wielu miejsc na całym świecie w sezonie Lato 2024. Szacujemy, że w jubileuszowym dla lotniska roku 2024 przekroczymy barierę 10 milionów obsłużonych pasażerów.

Czas na podsumowanie stycznia #PROSTOzKRAKOWA✈💙 ➡ W minionym miesiącu z usług #KrakowAirport skorzystało 691 881...

Opublikowany przez Krakow Airport Czwartek, 1 lutego 2024

Najpopularniejsze kierunki

Dokąd najczęściej latano w styczniu? Które kierunki cieszyły się największą popularnością? Zapytaliśmy o to rzeczniczkę prasową Kraków Airport, Natalię Vince:

— W styczniu 2024 r. największą popularnością pod względem liczby przewiezionych pasażerów cieszyły się miasta: Londyn, Frankfurt, Warszawa oraz Dublin. Wśród państw najpopularniejszymi kierunkami były Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Niemcy oraz Norwegia.

Nowe połączenie lotnicze do Włoch. Miłośnicy Sardynii będą zachwyceni
Ryanair otwiera nowe połączenie do Włoch. To dobra informacja zwłaszcza dla miłośników Sardynii. Właśnie do tego regionu polecimy już w maju prosto z Krakowa.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka