czwartek, 22 października 2020 13:16

Kraków. Koronawirus w Szpitalu św. Ludwika. Co z przyjęciami?

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koronawirus w Szpitalu św. Ludwika. Co z przyjęciami?

Zakażonych jest już 29 pracowników Szpitala Dziecięcego im. Świętego Ludwika w Krakowie. Jak funkcjonuje pracówka?

Informację o zakażeniu w szpitalu przekazała dziennikarzom Martyna Tomaszewska, przedstawicielka placówki. Wczoraj w szpilatu zamknięto do odwołania Centrum Szczepień oraz POZ Dziecko Zdrowe. Wcześnie zawieszono funkcjonowanie Punktu Usług Komercyjnych.

– Sytuacja jest dynamiczna, jednak przejściowa, niestety nie mamy na nią wpływu. Liczymy, że personel zajmujący się szczepieniami będzie mógł jak najszybciej powrócić do pracy - poinformowała placówka na Facebooku.

Na szczęście nie sa zawieszone są też przyjęcia planowe i część oddziałowa pracuje normalnie, ale każde przyjęcie musi być poprzedzone telefonem i umówieniem terminu.

Od 19 października wizyty kontrolne w poradniach specjalistycznych odbywają się w formie teleporady, (oprócz poradni szczepień). Termin wizyty osobistej w sytuacjach tego wymagających można ustalić podczas teleporady. Wizyty pierwszorazowe oraz pierwszorazowe w trybie pilnym odbywają się jak dotychczas. Badania zlecone wcześniej oraz zlecone na bieżąco w ramach telekonsultacji są wykonywane. - Wszyscy nasi pacjenci mają możliwość otrzymania e-recepty w ramach telekonsultacji - zapewnia szpital.

Warto dodać, że przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika przy ul. Strzeleckiej w Krakowie od 19 pażdiernika działa też jeden z trzech w Małopolsce punktów wymazowy SARS-CoV-2 przeznaczonych dla dzieci.

"Przyjmujemy na podstawie skierowania od lekarza POZ, wyłącznie po telefonicznym ustaleniu terminu. Należy dzwonić pod nr 726 866 006 w godz. 12:00-14.00.

Punkt jest czynny przez 7 dni w tygodniu: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobota, niedziela w godz. 7.30-9.30, w środę: 16.30-18.30.

Informację na temat wyniku wymazu, pacjent uzyska u lekarza POZ  zlecającego badanie lub na stronie www.pacjent.gov.pl" - informuja szpital.

koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje