poniedziałek, 22 stycznia 2024 14:00

Kraków. Nowy sondaż wyborczy: wygrywa Łukasz Gibała

Autor Katarzyna Domagała
Kraków. Nowy sondaż wyborczy: wygrywa Łukasz Gibała

Jeden z najnowszych sondaży wyborczych poświęcony wyborom prezydenckim w Krakowie pokazuje, że wygrywa Łukasz Gibała (Kraków dla Mieszkańców). Tuż za nim Małgorzata Wassermann (PiS), która, jednak, nie potwierdziła startu w wyborach.

Zbliżające się wybory samorządowe w Krakowie budzą duże emocje, ponieważ ma zakończyć się najdłuższa w historii kadencja urzędującego prezydenta Jacka Majchrowskiego. Kandydatów jest wielu. Kto wygra? Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Rzeczpospolitej największe poparcie ma Łukasz Gibała, kandydat niezależny (Kraków dla Mieszkańców). Tuż za nim uplasowała się Małgorzata Wassermann, która nie potwierdziła jeszcze udziału w wyborach. Na trzecim miejscu Andrzej Kulig, obecny wiceprezydent Krakowa.

Źródło: Rzeczpospolita

Aktualnie nie jest znany kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Miasta Krakowa. Jak sugeruje Rzeczpospolita, partia może skłaniać się ku wystawieniu nie wspomnianej Małgorzaty Wassermann, ale byłego wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Małgorzata Wassermann nie będzie ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa? Na kogo postawi PiS?
Małgorzata Wassermann nie będzie ubiegać się o fotel prezydenta Krakowa z poparciem Prawa i Sprawiedliwości? Takie wnioski nasuwają się po jej ostatnich

Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. W Krakowie nie weźmie w nich, sprawujący od 22 lat tę funkcję, Jacek Majchrowski. Pozostali kandydaci niewymienieni w powyższym sondażu to m.in.: Ireneusz Raś (Trzecia Droga) czy Konrad Berkowicz (Konfederacja).

Konrad Berkowicz zapowiada start w wyborach na prezydenta Krakowa
Konrad Berkowicz z Konfederacji potwierdził udział w wyborach na prezydenta Krakowa

Źródło: Rzeczpospolita

Foto: Łukasz Gibała (Facebook)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka