środa, 21 lipca 2021 08:58

Kraków – przegląd najciekawszych wydarzeń na drugie półrocze 2021 roku

Autor Artykuł sponsorowany
Kraków – przegląd najciekawszych wydarzeń na drugie półrocze 2021 roku

Dawna stolica Polski to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Żeby zobaczyć wszystkie zabytki Starego Miasta, trzeba poświęcić sporo czasu, a przecież to nie jedyne, czym Kraków może się poszczycić. W grodzie Kraka organizuje się też sporo wydarzeń kulturalnych. Poniżej znajdziecie nasz wybór najważniejszych eventów na drugie półroczne bieżącego roku.

Wydarzenia muzyczne

Letnie trasy koncertowe goszczą w wielu większych i mniejszych miastach Polski. Nie ominą też Krakowa. W najbliższych miesiącach swoje koncerty zaplanowali tu m.in. Agnieszka Chylińska (w ramach trasy z okazji 25-lecia kariery), Kasia Nosowska, Ania Wyszkoni, Alicja Majewska i wiele innych gwiazd polskiej oraz zagranicznej estrady. Tak szeroka oferta pozwoli znaleźć wszystkim fanom muzyki coś dla siebie.

Męskie Granie

Powraca najpopularniejsza letnia trasa koncertowa. Po raz pierwszy w ramach koncertu zagrają dwie Orkiestry Męskiego Grania. Ponieważ zeszłoroczna trasa odbyła się jedynie w szczątkowej formie w internecie, w tym roku fani imprezy czekają z jeszcze większym zniecierpliwieniem. Na scenie m.in. Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, król, Jarecki, Bluszcz i Ørganek.

Dla melomanów

W planach koncertowych w Krakowie nie może też zabraknąć muzyki klasycznej. Część wydarzeń miała odbyć się już w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii termin musiał zostać przesunięty. W planach znalazł się m.in. koncert The 3 Tenors&Soprano. Występy włoskich śpiewaków tak zjednały sobie serca polskiej publiczności, że ich koncerty organizowane są w naszym kraju już po raz trzeci. Usłyszymy arie operowe z największych dzieł Verdiego i Rossiniego, pieśni neapolitańskie czy dzieła muzyki filmowej. W TAURON Arenie Kraków zaśpiewa też ceniony kwartet Il Divo. Śpiewacy chcą dotrzeć do szerokiej publiczności i łączą śpiew operowy z muzyką rozrywkową. Dzięki temu są dziś rozpoznawalni na całym świecie, a ich koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Z kolei fani zespołu Queen będą mogli wysłuchać znanych i kochanych utworów w zupełnie nowej odsłonie. Koncert Queen Symfonicznie w wykonaniu orkiestry Alla Vienna organizowany jest już od 5 lat, ale niezmiennie cieszy się zainteresowaniem publiczności.

Dla fanów teatru

Kraków od lat przyciąga miłośników gry aktorskiej. Zainteresowaniem cieszy się nie tylko oferta najważniejszych teatrów, ale też doroczny ULICA Festival, który w tym roku odbywa się w dwóch edycjach. Druga część festiwalu zaplanowana jest na wrzesień. Oprócz Polaków końcem lata swoje umiejętności zaprezentują grupy teatralne z Francji, Hiszpanii, Belgii, Czech i Wielkiej Brytanii.

Inne atrakcje

Wiele ciekawych wydarzeń zainteresuje też miłośników kina, malarstwa czy sztuki współczesnej. Odbędą się m.in. wakacyjne festiwale i przeglądy filmowe, Międzynarodowe Triennale Grafiki 2021, wykłady, spacery i warsztaty artystyczne. Zanim jednak zdecydujesz się przyjechać do Krakowa, pomyśl o znalezieniu bezpiecznego miejsca parkingowego, skąd dotrzesz na wszystkie interesujące Cię eventy. Parkowanie w Krakowie w pełni turystycznego sezonu może być nieco kłopotliwe.

Kultura

Kultura - najnowsze informacje