poniedziałek, 9 grudnia 2024 10:57, aktualizacja 17 dni temu

Kraków: Zamordowana 24-latka była kanadyjską studentką Collegium Medicum

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Zamordowana 24-latka była kanadyjską studentką Collegium Medicum

3 grudnia w kamienicy przy ul. św. Wawrzyńca w Krakowie doszło do brutalnego morderstwa, które wstrząsnęło całą społecznością Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak podaje portal fakt.pl, Paige C., 24-letnia studentka medycyny pochodząca z Kanady, została zabita nożem, najprawdopodobniej przez byłego partnera, również Kanadyjczyka.

Paige C. przyjechała do Polski dwa lata temu, aby studiować medycynę na Wydziale Lekarskim Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była spokojną i lubianą osobą, która marzyła o karierze lekarza. Jej nagła i tragiczna śmierć poruszyła zarówno kolegów z roku, jak i władze uczelni.

Brutalne zdarzenie z tragicznym finałem na komisariacie

Przypomnijmy, według wstępnych ustaleń, sprawca, 23-letni były chłopak Paige, wtargnął do jej apartamentu i zadał dziewczynie kilkanaście ciosów nożem. Sąsiedzi, słysząc dramatyczne krzyki, wezwali służby. Strażacy wyważyli drzwi, a policja zatrzymała napastnika. 24-latka, mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala, zmarła z powodu rozległych obrażeń.

Zatrzymany sprawca, próbując wcześniej targnąć się na własne życie, po badaniach lekarskich, które zezwoliły na jego udział w policyjnych czynnościach, został przewieziony na komisariat. Tam, podczas czynności, zatrzymany wyrwał broń policjantowi i popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

Pomoc psychologiczna dla społeczności uczelni

Uniwersytet Jagielloński zorganizował wsparcie psychologiczne dla studentów i pracowników dotkniętych tragedią. Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji (SOWA) pomaga tym, którzy zmagają się z szokiem i żałobą po śmierci Paige.

– Jest nam wszystkim ogromnie przykro, że takie nieszczęście dotknęło naszą studentkę. Władze uczelni przygotowały już wsparcie psychologiczne dla kolegów i koleżanek z jej roku, a także dla pracowników uczelni. Taką pomoc organizuje nasz Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji (SOWA) – powiedział w rozmowie z "Faktem" Adam Koprowski, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Śledczy kontynuują pracę nad ustaleniem motywów tej brutalnej zbrodni, która pozostawiła społeczność Krakowa i Kanady w głębokim żalu.

Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

Fot.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka