czwartek, 28 kwietnia 2022 11:14

Krakowski dzielnicowy niepokonany w siłowaniu na rękę. Zdobył 10 tytuł Mistrza Polski w armwrestlingu

Autor Marzena Gitler
Krakowski dzielnicowy niepokonany w siłowaniu na rękę. Zdobył 10 tytuł Mistrza Polski w armwrestlingu

Krakowski dzielnicowy sierż. szt. Bartłomiej Bednarski został Mistrzem Polski w armwrestlingu. W Jaworznie niepokonany był w kategorii 86 kg senior prawa ręka. W siłowaniu się na lewą rękę policjant zajął drugą lokatę. To już jego 10 tytuł Mistrza Polski w karierze.

Sierż. sztab. Bartłomiej Bednarski na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji I w Krakowie. Funkcjonariusz łączy pracę na dzielnicy ze swoją wielką pasją, jaką jest siłowanie się na rękę. Swoją przygodę z tą armwrestlingiem rozpoczął jako 15-latek i kontynuuje ją z sukcesami do dziś. Pierwsze sportowe laury, jeszcze w kategorii juniorskiej zdobywał w 2006 roku. Rok później został Mistrzem Polski w kat. juniorskiej 65 kg oraz zajął IV miejsce, siłując się na prawą rękę w Mistrzostwach Świata w Bułgarii.

Kolejne lata treningów przynosiły kolejne tytuły zdobyte już jako senior, w tym tytuły Mistrza Polski kat. 65 kg, 70 kg, 75 kg oraz 86 kg. Przyszły również sukcesy na arenie międzynarodowej w tym III miejsce w kat. 63 kg senior wywalczone w 2008 roku podczas Pucharu Świata Zawodowców oraz V miejsce w Mistrzostwach Europy w kat. senior 70 kg lewa ręka w 2010 roku.

W 2019 roku Bartłomiej Bednarski był niepokonany w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kat. 95 kg oraz w kat. OPEN (wszystkie wagi).

W tym roku dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Krakowie wykazał się doskonałą sportową formą podczas XXII Mistrzostw Polski w Armwrestlingu, które rozegrane zostały w dniach 8-10 kwietnia w Jaworznie. W budynku hali widowiskowo-sportowej zmierzyło się około 200 zawodników z całej Polski. Podczas siłowych zmagań Bartłomiej Bednarski udowodnił, że nie ma sobie równych w kat. 86 kg senior prawa ręka. W siłowaniu się na lewą rękę policjant zajął drugą lokatę. Tym samym Bartłomiej Bednarski wywalczył dziesiąty w karierze tytuł Mistrza Polski Armwrestlingu.

inf. i fot. Fb. Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje