czwartek, 1 czerwca 2023 09:15

Krakowskie ZOO zaprasza na Dzień Dziecka

Autor Mirosław Haładyj
Krakowskie ZOO zaprasza na Dzień Dziecka

Już 1 czerwca w krakowskim ZOO na najmłodszych zwiedzających czeka wiele atrakcji.

W dniu 1 czerwca w naszym ogrodzie na dzieci i dorosłych czekać będą niespodzianki i atrakcje przygotowane przez zoo i partnerów ogrodu. Po alejkach ZOO przez cały dzień jeździć będzie Lotna Czytelnia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie z książkami dla dzieci.

Policjanci i strażacy, czyli to, co maluchy lubią najbardziej

Będzie okazja do spotkania z sympatycznym, pluszowym smokiem – Inspektorem Wawelkiem, który pojawi się w towarzystwie służbowych pojazdów, motocykli i psa policyjnego. W ogrodzie powitamy także strażaków, którzy zaprezentują publiczności wozy strażackie i sprzęt gaśniczy.

Moc zagadek

W Dzień Dziecka nie zabraknie także lubianych przez najmłodszych zagadek zoologicznych z nagrodami. W godz. 11:00-14:00 przy okrąglaku (obok Żyrafiarni) zorganizujemy także wystawę fascynujących bezkręgowców. Będzie okazja stanąć oko w oko z największym afrykańskim ślimakiem lądowym świata, wijami olbrzymimi i kenijskimi, straszykami nowogwinejskimi i australijskimi oraz karaczanami.

Mieszkańcy zoo

Nie zabraknie stałych atrakcji pod postacią uwielbianych przez dzieci zwierząt. Niemalże obowiązkowym punktem programu w przypadku wycieczki z dzieckiem jest wizyta w Mini Zoo. To właśnie tam samemu można nakarmić kozy, owce, alpaki, żółwie czy króliki. O pokarm należy poprosić pracownika zoo. W ogrodzie zoologicznym dostępny jest również plac zabaw z punktem gastronomicznym.

Inf.: ZOO Kraków
Fot.: M.H. Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka