poniedziałek, 1 lutego 2021 14:41

Kreatyna - warto po nią sięgnąć

Autor Artykuł sponsorowany
Kreatyna - warto po nią sięgnąć

Coraz częściej ludzie świadomie wybierają styl życia, związany np. z intensywnym uprawianiem różnego rodzaju aktywności fizycznej. Często wiąże się to z dużym zapotrzebowaniem na energię, wymaga też przyrostu masy mięśniowej, itp. Tym samym bardzo istotną sprawą staje się szeroko pojęta suplementacja, oparta na zdrowych produktach oraz prawidłowo zbilansowanej diecie. W momencie rozpoczynania przygody, np. z kulturystyką warto więc dowiedzieć się jak najwięcej na jej temat. Nie od rzeczy będzie konsultacja z lekarzem, dietetykiem, a także profesjonalnym trenerem personalnym. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepsze decyzje podejmiemy.

1. Ważny suplement diety - kreatyna

2. Dobre proporcje - rozsądne podejście

Ważny suplement diety - kreatyna

Jednym z najważniejszych składników naszych mięśni oraz ścięgien jest kwas betametyloguanidynooctowy, popularnie nazywany kreatyną. Kreatyna jest odpowiedzialna za dobrą pracę mięśni. Co ciekawe, aż 98% tego kwasu znajduje się w mięśniach, a tylko pozostałe dwa procent pozostają w innych organach naszego organizmu. Wpływa ona bardzo pozytywnie na regenerację naszych mięśni. Ma także duże możliwości jeśli chodzi o gojenie się ran, pozwala także niwelować złe skutki stresu oksydacyjnego. Kreatyna w proszku, która jest dostępna w sklepach dla sportowców, może się więc okazać bardzo istotnym składnikiem naszej diety, po który powinniśmy sięgnąć, chcąc budować masę mięśniową. Jeśli więc szukamy produktu z najwyższej półki, warto jest zajrzeć do witryny, kryjącej się pod adresem: https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_KREATYNA-238.html. Znajdziemy tam z pewnością produkt wysokiej klasy oraz dobrej jakości, dzięki któremu nasz potencjalny trening stanie się jeszcze bardziej efektywny.

Dobre proporcje - rozsądne podejście

Kreatyna w sklepie dla sportowców może występować w różnej formie. Najpopularniejsza jest kreatyna monohydrat - wysokoprzyswajalna, działająca anabolicznie oraz wykazująca skłonności do redukcji wody. Dostępna jest także jako kreatyna jabłczan - tutaj monohydrat występuje w odpowiednich proporcjach z kwasem jabłkowym, dzięki czemu, po jej zażyciu, w komórkach nie gromadzi się nadmiar wody. Oprócz wyżej wymienionych związków występuje ona w jeszcze wielu innych formach, o czym możemy się przekonać, czytając fachowe artykuły na stronie sklepu Alenergy.eu. Dobrze dobrana kreatyna pomoże nam w osiągnięciu zakładanych celów. Tym samym zyskamy lepsze mięśnie oraz ścięgna. Odpowiednio stosowana nie powinna przynieść żadnych skutków ubocznych, ale tak jak wszędzie zdrowy rozsądek oraz stosowanie się do zaleceń, jest kluczową sprawą.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje