czwartek, 10 sierpnia 2023 13:14

Krew i truchła w Słopnicach. Czy to wina wilków?

Autor Patryk Trzaska
Krew i truchła w Słopnicach. Czy to wina wilków?

Strach w Słopnicach w powiecie limanowskim. Nocą doszło tam do ataku wilków na zwierzęta gospodarskie. Trzy owce zginęły na miejscu i zostały pożarte, z kolei jednej udało się ujść z życiem. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie.

Ataki wilków na zwierzęta gospodarskie w powiecie limanowskim trwają od lat. Zdarzały się sytuacje, gdzie mieszkańcy tracili w ciągu jednej doby kilkanaście zwierząt.

Z czasem drapieżniki stały się bardziej zuchwałe i zaczęły atakować zwierzęta już nie tylko nocą, ale również za dnia i przy obecności psów pasterskich. Jak mówią mieszkańcy, do których dotarł portal Limanowa. in, oficjalne statystyki są mocno zaniżane, ponieważ część hodowców nie zgłasza służbom takich sytuacji.

Najgorsza sytuacja ma być w na terenie gminy Limanowa, Mszana Dolna, Niedźwiedź i Słopnice. To właśnie w tej ostatniej z wymienionych doszło do kolejnego ataku na zwierzęta gospodarskie.

Zobacz: Potrafią zagryźć dorosłą krowę. Coraz więcej wilków w powiecie limanowskim

Trzy owce zostały zabite i zjedzone na miejscu przez wilki, jednej z obrażeniami udało się uciec. Ze względu na dużą drastyczność zdjęć, nie publikujemy ich w serwisie.

Hodowcy boją się o swoje zwierzęta. Przypomnijmy, pod koniec zeszłego roku odnotowano łącznie 11 ataków na owce, cielęta i kozy oraz psy domowe. Z kolei w lipcu i sierpniu ubiegłego roku zgłoszono cztery przypadki.

inf. Limanowa. in

fot. pixabay/Mateusz Łysik - Głos24

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka