wtorek, 14 stycznia 2020 14:03

Krościenko. Zatrzymali go zajeżdżając mu drogę. Nie byli z policji

Autor Mirosław Haładyj
Krościenko. Zatrzymali go zajeżdżając mu drogę. Nie byli z policji

Zdecydowaną reakcją i godną do naśladowania postawą wykazał się kierowca wraz dwójką pasażerów, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy i przekazali go w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 12 stycznia przed południem w Krościenku nad Dunajcem. Od strony Nowego Targu na rondo wjechał kierujący fiatem, uderzył w wysepkę i pomimo uszkodzonego samochodu pojechał dalej. Mężczyzna, który jechał z dwójką pasażerów w przeciwnym kierunku  natychmiast zawrócił i pojechał za fiatem, zajeżdżając mu  drogę i uniemożliwiając w ten sposób  dalszą jazdę. Po otwarciu drzwi samochodu od kierowcy od razu wyczuł alkohol, wyciągnął więc kluczyki ze stacyjki i o całym zdarzeniu powiadomił Policję.

Jak się okazało fiatem  kierował  52-letni, mieszkaniec powiatu gorlickiego, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzięki zdecydowanej reakcji innych uczestników ruchu działaniu obywateli nie doszło do tragedii. Nietrzeźwi kierujący  stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu.

Podhale - najnowsze informacje