czwartek, 14 października 2021 07:53

Krynica-Zdrój. „Nie przeszli obok niego obojętnie”. Turyści uratowali krogulca

Autor Aleksandra Tokarz
Krynica-Zdrój. „Nie przeszli obok niego obojętnie”. Turyści uratowali krogulca

Turyści, schodząc zielonym szlakiem z Jaworzyny Krynickiej zauważyli rannego, drapieżnego ptaka. Nie przeszli jednak obok niego obojętnie. Natychmiast zaalarmowali Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, którego inspektorzy ruszyli na pomoc. Dzięki tej akcji krogulec powraca do zdrowia.

Do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Krynicy-Zdroju zadzwonili turyści, którzy poinformowali, iż na szlaku z Jaworzyny Krynickiej znaleźli rannego krogulca. – Miał uszkodzone lewe skrzydło. Osoby zgłaszające podały dokładne miejsce, w którym przebywał ranny ptak. Z powodu konieczności udzielenia szybkiej pomocy ustaliśmy ze zgłaszającymi, że jeśli uda się im złapać ptaka, to spróbują zabrać go i schodzić z nim. Pan Marek z Białegostoku wykazał się dużą odwagą, gdyż złapał ptaka i trzymając go przez kurtkę niósł „na spotkanie” – relacjonuje TOZ z Krynicy-Zdroju.

Krogulec miał otwarte złamanie lewego skrzydła. Natychmiast został przetransportowany do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono mu pomocy.

- Pragniemy podziękować Panu Markowi, Pani Ewie oraz Bartkowi z Białegostoku, za wspólną interwencję i pomoc w uratowaniu ptaka oraz za to, że nie przeszli obojętnie obok potrzebującego pomocy krogulca – dodają inspektorzy TOZ.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje