poniedziałek, 11 maja 2020 16:51

Łąkta Górna: 9 idiotów i kłamców na prezydenta - ksiądz nawiązuje do debaty na niedzielnej mszy

Autor Mirosław Haładyj
Łąkta Górna: 9 idiotów i kłamców na prezydenta - ksiądz nawiązuje do debaty na niedzielnej mszy

W niedzielnym kazaniu proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łąkcie Górnej (Gmina Żegocina) nawiązał do debaty prezydenckiej, która odbyła się na antenie Telewizji Polskiej. W zamieszczonym na Twitterze fragmencie pod adresem kandydatów pada stwierdzenie: "No, dziewięciu idiotów, nie boję się tego słowa powiedzieć, kłamców, na prezydenta, którzy kłamią bezczelnie".

W środę 6 maja TVP zorganizowała i transmitowała publiczną debatę prezydencką w której udział wzięli wszyscy kandydaci obiegający się o fotel głowy państwa. Poza obecnie urzędującym Andrzejem Dudą w studiu pojawili się także Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski,  Paweł Tanajno, Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek, Robert Biedroń i Krzysztof Bosak.

Podczas minionej niedzieli w swoim kazaniu proboszcz parafii w Łąkcie Górnej przywołał w pewnym momencie debatę prezydencką i jej dziewięciu spośród dziesięciu uczestników, w nawiązaniu do ewangelii:

– Ja jestem prawdą, mówi Jezus. Nie ma innej prawdy. I wszyscy, którzy są poza Bogiem, poza Jezusem, są po prostu kłamcami. Ostatnio bardzo pięknie to wyszło chociażby w tej debacie prezydenckiej, oglądaliście pewnie. Może nie wszyscy do końca, bo to trudno było oglądać takie głupoty. No, dziewięciu idiotów, nie boję się tego słowa powiedzieć, kłamców, na prezydenta, którzy kłamią bezczelnie. Później się udowadnia, że kłamią, a oni dalej kłamią. Udowadnia się, że mówią nieprawdę, jest czarno na białym, a oni dalej zaprzeczają.

Księdzu przykład kandydujących posłużył do pokazania, że kłamcami są ludzie będący poza kościołem.

– Dlaczego kłamią, jaki wniosek z tego? Dlatego, że wszystkich tych dziewięciu, oni są zupełnie poza Kościołem, poza panem Bogiem. Proszę sobie sprawdzić, każdy jeden! Nawet ten słynny nasz Kosiniak-Kamysz – przecież rozwiedziony. Poza Kościołem. Wszyscy. Każdy jeden. Szymon Hołownia – wszyscy. Nie chcę tu analizować, bo nie jest tu miejsce na ambonie, ale każdy jeden jest poza Kościołem, poza Chrystusem! Dlatego są takimi kłamcami

powiedział proboszcz.

Jeden sprawiedliwy

Ksiądz nie wyjaśnił, który spośród kandydatów miałby mówić prawdę. W II turze ostatnich wyborów prezydenckich na Andrzeja Dudę zagłosowało 88% uprawnionych z rejonu.

Inf.: Twitter/Arian Kukla

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje