czwartek, 28 lipca 2022 09:47

Leczenie trądziku - co warto wiedzieć

Autor Artykuł sponsorowany
Leczenie trądziku - co warto wiedzieć

Trądzik to przypadłość, która wbrew pozorom nie towarzyszy wyłącznie nastolatkom. Nieleczona bądź nieumiejętnie pielęgnowana cera trądzikowa może doprowadzić do powstania blizn potrądzikowych, których pozbycie się będzie znacznie utrudnione. Szukając rozwiązania, które pomoże ci przywrócić promienny i gładki wygląd skóry twarzy oraz zapobiec powstawaniu nowych ognisk zapalnych, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest leczenie trądziku.

Co jest skuteczne w leczeniu trądziku - trądzik pospolity

Trądzik pospolity to nic innego, jak popularne schorzenie dermatologiczne, które charakteryzuje się powstawaniem licznych zmian skórnych w obrębie twarzy. Za powstawanie nieestetycznych bruzd wypełnionych białą lub żółtą ropą odpowiedzialne są gruczoły łojowe, przez których nadmierną produkcję może dochodzić do powstawania zwiększonej ilości zmian. W zależności od stopnia zaawansowania choroby na twarzy mogą pojawiać się pojedyncze wypryski lub większe skupiska, które najczęściej pojawiają się w strefie T, na dekolcie i przestrzeni między łopatkami.

Wiele osób, zanim rozpocznie profesjonalną terapię wykorzystuje leczenie miejscowe, które ma zniwelować stan zapalny i przywrócić skórę do dawnego wyglądu. W tym celu środkiem, który skutecznie ułatwi walkę z nieproszonym gościem jest kwas salicylowy. Charakteryzuje się on właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwbakteryjnymi jednocześnie osuszając powierzchnię skórną i hamując nadmierną produkcję łoju. To właśnie dlatego większość preparatów na pozbycie się trądziku jest stworzona na jego bazie.

Daj w skórę trądzikowi: kiedy iść do lekarza?

Największe nasilenie zmian trądzikowych następuje w okresie dojrzewania. Wpływ na to mają zaburzenia hormonalne, które następują w organizmie młodego człowieka. Mimo upływu czasu u niektórych kobiet i mężczyzn produkcja łoju jest na tyle wysoka, że problem z nawracającymi zmianami skórnymi nie mija i konieczne jest zastosowanie profesjonalnego leczenia, które obejmuje zarówno preparaty stosowane zewnętrznie, jak i środki farmakologiczne wspierające terapię. To jaką formę dobrać uzależnione jest w dużej mierze od typu trądziku, jaki u ciebie wystąpił. Podzielić można go na zmiany otwarte, czyli tzw. zaskórniki oraz zamknięte, które pojawiają się na skórze twarzy jako delikatne nierówności wypełnione płynem.

Proces leczenia trądziku to nie tylko etap, w którym dermatolog stara się pozbyć problemu, jaki generuje nadmierne wydzielanie sebum sprzyjające zapaleniu mieszków włosowych, ale także regeneracja skóry i usuwanie blizn potrądzikowych, które powstały w okresie dojrzewania.

Trądzikowe zmiany skórne - częste schorzenie dermatologiczne

Powstawanie trądziku pospolitego i walka ze skórnymi niedoskonałościami, które są wynikiem błędnie stosowanych zabiegów to wcale nie tak rzadka przypadłość. Ze względu na to, że może dotknąć osoby w niemal każdym wieku, warto szukać porad u specjalistów, którzy ocenią stan twojej skóry, udzielą kompleksowej porady i dobiorą formę leczenia dopasowaną do twoich potrzeb.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o leczeniu trądziku koniecznie odwiedź SIM-MED Kraków. To nowoczesny instytut dermatologii i medycyny estetycznej, w którym otrzymasz fachową pomoc i pozbędziesz się swoich dotychczasowych problemów. Wieloletnie doświadczenie lekarzy sprawi, że poczujesz się pewnie i komfortowo.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje