poniedziałek, 31 stycznia 2022 15:41, aktualizacja 3 lata temu

Limanowa: LimaNovum na podium! Kolejna nagroda dla limanowskiego chóru

Autor Joanna Obajtek
Limanowa: LimaNovum na podium! Kolejna nagroda dla limanowskiego chóru

Prawie 35 występów i drugie miejsce dla utalentowanego LimaNovum. To był kolejny wyjątkowy występ chóru. Mieszkańcy Limanowej mogą być dumni.

W sobotę ogłoszono wyniki IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Drugie miejsce i srebrne pasmo powędrowało do chóru LimaNovum z Limanowej.

W Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek co roku biorą udział amatorskie zespoły chóralne, wokalne oraz orkiestry i zespoły instrumentalne w różnych kategoriach wiekowych. Celem konkursu jest podniesienie kwalifikacji występujących, ich ocena oraz integracja. Organizatorem wydarzenia jest Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie.

Tegoroczna edycja z powodu pandemii odbyła się on-line. Uczestnicy nagrali swoje występy i przesłali na adres organizatora.

Wśród jurorów 9 edycji była polska dyrygentka Marta Wierzbieniec, dyrektorka Studium Muzyki Liturgicznej Anna Marek- Kamińska oraz  nauczycielka z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie, Renata Zajdel. Jury wysłuchało 34 występów i przyznało nagrody w kategorii pasmo brązowe, srebrne i złote.  Sześć najlepszych chórów otrzymywało nagrody finansowe. Chór LimaNovum z Limanowskiego Domu Kultury zajął drugie miejsce i otrzymał srebro.

LimaNovum to zespół działający w Limanowskim Domu Kultury od marca 2021 roku. Mimo krótkiego stażu pracy ma na swoim koncie już sporo osiągnięć. W ostatnim czasie chór wyśpiewał I miejsce w 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, Złote Pasmo, nagrodę GRAND PRIX i nagrodę dla najlepszego dyrygenta XVII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Chełmno 2022. Teraz chór z dumą dopisuje do swoich osiągnięć II nagrodę IX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. 23 stycznia chór miał swój koncert w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

Za rok 10 edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Już teraz trzymamy kciuki za kolejne sukcesy LimaNovum!

fot. Chór LimaNovum/facebook

Obserwuj nas w Google News

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka