poniedziałek, 1 czerwca 2020 10:51

Limanowski szpital wraca do normalnego funkcjonowania

Autor Marzena Gitler
Limanowski szpital wraca do normalnego funkcjonowania

Szpital Powiatowy stopniowo wraca do sposobu  funkcjonowania sprzed epidemii. Jest to szczególnie ważne dla osób, które przez ponad dwa miesiące miały ograniczony dostęp do specjalistów oraz leczenia szpitalnego. Wznowione zostały przyjęcia planowe na oddziały, badania diagnostyczne, porady specjalistyczne – wszystko na zasadach zapewniających bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Testy dla wszystkich pacjentów

Pacjenci skierowani do szpitala przed przyjęciem powinni skontaktować się telefonicznie z sekretariatem oddziału na który mają skierowanie. Każdy pacjent zakwalifikowany do przyjęcia w trybie planowym, zostanie zbadany w kierunku COVID-19. Badania te szpital wykonuje na własny koszt w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa pracowników i pacjentów.

Dobra pora na diagnostykę dzieci

Przyjęcia na Oddział Chorób Dzieci odbywają się na bieżąco, na podstawie szczegółowego wywiadu. Jeżeli po przeprowadzonym wywiadzie istnieją podejrzenia możliwości zakażenia małego pacjenta koronawirusem – przed przyjęciem pobierany jest materiał do badania w wirusa SARS-CoV-2. Tak jak dotychczas, rodzic ma możliwość przebywania z dzieckiem na oddziale podczas jego pobytu w szpitalu. Na oddziale tym obecnie nie ma dużego obłożenia, dlatego jest to bardzo dobry okres na wykonanie diagnostyki schorzeń układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, nerwowego, układu krążenia, schorzeń reumatologicznych, alergicznych, pasożytniczych itd.

Otwarte poradnie specjalistyczne

Poradnie specjalistyczne wznawiają osobiste wizyty pacjentów, wracając tym samym do stałego harmonogramu pracy. Jednak, pragnąc zachować względy bezpieczeństwa oraz ograniczyć ilość osób jednocześnie oczekujących na wizytę, pacjenci są proszeni o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Rejestracją Ogólną w celu ustalenia godziny wizyty.

Pacjenci nie wymagający wizyty osobistej w dalszym ciągu mają możliwość skorzystania z teleporady – w celu ustalenia jej terminu również powinni skontaktować się Rejestracją Ogólną (18/ 33-01-710, od poniedziałku do piątku  w godzinach 9:00 – 14:00).

Co z tomografią komputerową?

Wykonywane są już badania tomografii komputerowej Pacjentów zgodnie z wcześniej ustalonymi terminami oraz tych, którym badanie „przepadło” podczas wprowadzonych obostrzeń związanych z COVID-19. Dla pozostałych najbliższe wolne terminy są na lipiec. Informacja oraz rejestracja jest dostępna pod numerem telefonu 18/ 33-01-750.

Badania RTG wykonywane są na bieżąco. Pracownia MRI również wykonuje badania i rejestruje nowych pacjentów (tel. 18/53-25-850).

Wracają zabiegi okulistyczne

27 maja zostały wznowione zabiegi usunięcia zaćmy oraz rejestracja pacjentów na zabiegi. Pacjenci w celu rejestracji proszeni są o kontakt w dniach środa, czwartek w godzinach od 8:00 do 12:00 pod numerem telefonu 18/33-01-773. Najbliższe wolne terminy zabiegów są na lipiec br.

Jakie badania można już zrobić w laboratorium?

W zwyczajnym trybie działa pracownia analityczna, serologiczna. Pracownia bakteriologiczna również wykonuje pełen zakres badań, z jednym zastrzeżeniem - materiały do badań takie jak plwociny, czy wymazy z gardła i nosa (górne drogi oddechowe) pobierane są tylko i wyłącznie na podstawie skierowania od lekarza.

Od 1 czerwca ruszają badania kolonoskopowe dla Pacjetów ambulatoryjnych. Wstrzymana jest rejestracja nowych pacjentów, realizowane będą badania z marca i kwietnia. Kontakt dla Pacjentów pod numerem telefonu 18/33-01-700 wew. 848.

inf. Szpital w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje