piątek, 15 stycznia 2021 10:25

Liszki: 47-latek odpowie za fałszywy alarm bombowy

Autor Aleksandra Tokarz
Liszki: 47-latek odpowie za fałszywy alarm bombowy

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali mężczyznę, który telefonicznie na numer alarmowy przekazał informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku urzędu gminy w powiecie krakowskim. 47-latek, który swoim zachowaniem wprowadził w błąd służby, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.

12 stycznia do dyżurnego komisariatu w Zabierzowie zadzwonił mężczyzna, informując, że w budynku jednego z urzędów gminy w powiecie krakowskim została podłożona bomba. Kryminalni natychmiast udali się do wskazanego urzędu, gdzie dokonali sprawdzenia pirotechnicznego całego budynku, nie ujawniając żadnych materiałów wybuchowych.

- W tym czasie trwały też czynności podjęte przez drugą załogę policjantów zmierzające do ustalenia osoby, która zawiadomiła o podłożeniu ładunku. Stróże prawa szybko ustalili jej personalia oraz adres zamieszkania, gdzie niezwłocznie się udali. Osobą tą okazał się 47-latek z gminy Liszki. Pod wskazanym adresem mundurowi zauważyli w oknie mężczyznę z telefonem i piwem w ręku, który nie chciał wpuścić ich do domu. Policjanci jednak dostali się do środka przez drzwi od piwnicy - informuje podkom. Justyna Fil Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.  

Obiekt robi wrażenie. Kiedy hala dla TS Węgrzce będzie gotowa?
W gminie Zielonki realizowany jest projekt budowy budynku hali sportowej przy obiektach klubu TS Węgrzce. Trwają już prace wykończeniowe. Kiedy obiekt będzie gotowy? Ułożono nawierzchnię boiska ze sztucznej trawy, pole gry oznaczono liniami, a do zamontowania pozostały jedynie piłkochwyty. W zaplec…

Po wejściu potwierdzili tożsamość mężczyzny i rozpytali go na okoliczność tego zdarzenia. 47-latek, będący pod wyraźnym działaniem alkoholu, przyznał się do powiadomienia służb o rzekomym podłożeniu przez siebie ładunku wybuchowym w budynku urzędu gminy, dodając, że był to żart z jego strony.

- Mężczyzna w momencie przekazywania informacji o ładunku wiedział, że zagrożenie nie istnieje. Pomimo to swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego mające na celu uchylenie tego zagrożenia - dodaje rzeczniczka.

47-latek został zatrzymany. Podczas interwencji stawiał opór i zaatakował jednego z policjantów, kopiąc go kilkukrotnie w nogi. Był też kompletnie pijany – miał powyżej 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.

W Ochodzy powstał nowoczesny teren rekreacyjny. Kto może z niego skorzystać?
W Ochodzy powstał nowoczesny teren rekreacyjny. To miejsce, w którym każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie i będzie mógł aktywnie spędzić czas. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z placu zabaw. Znajdujące się na nim urządzenia przypadną do gustu zarówno małym jak i nieco większym mies…

14 stycznia 47-latek został przez policjantów doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty: fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego oraz użycia przemocy wobec funkcjonariusza w celu zmuszenia go do odstąpienia od czynności służbowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.  Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy i objął go policyjnym dozorem.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje