poniedziałek, 29 marca 2021 08:35

Mały-Wielki bohater. Wyjątkowy gest Światowej Organizacji Bokserskiej dla 6-latka

Autor Norbert Kwiatkowski
Mały-Wielki bohater. Wyjątkowy gest Światowej Organizacji Bokserskiej dla 6-latka

Niezwykłość naszych czynów nie zależy od wieku, lub postury. Doskonałym tego przykładem jest 6-letni Bridger Walker. Chłopiec najpierw uratował swoją młodszą siostrę przed atakiem psa, a teraz otrzymał pas jednej z najważniejszych federacji boksu, WBC.

6-latek mieszkający na co dzień w Wyoming w Stanach Zjednoczonych, w bohaterski sposób obronił 4-letnią siostrę przed atakiem owczarka niemieckiego, należącego do znajomych rodziny Walkerów. Bridger osłonił dziewczynkę własnym ciałem, a zwierzę ugryzło go w policzek. Obrażenia twarzy były na tyle poważne, że niezbędna była dwugodzinna operacja i założenie 90 szwów.

Sprawą od razu zainteresowały się media. Historia tym bardziej jest wzruszająca, gdy widzimy komentarz małego bohatera. – Pomyślałem, że jeśli ktokolwiek miałby umrzeć, to powinno trafić na mnie – skromnie skwitował.

Na wyjątkowy gest zdecydowała się World Boxing Council (WBC), czyli jedna z najbardziej prestiżowych i największych międzynarodowych organizacji boksu zawodowego, która postanowiła nagrodzić chłopca pasem honorowego mistrza. Co więcej, przez jeden dzień to właśnie przy nazwisku Bridger'a Walkera widniał status mistrza tej organizacji.

Źródło oraz foto: Twitter

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje