piątek, 13 stycznia 2023 12:07

Mamo czy to na pewno bezpieczne? 31-latka z trzema promilami wiozła córkę autem

Autor Patryk Trzaska
Mamo czy to na pewno bezpieczne? 31-latka z trzema promilami wiozła córkę autem

Z czteroletnią córeczką oraz trzema promilami we krwi prowadziła auto. Mieszkanka Pałecznicy ewidentnie zostawiła zdrowy rozsądek w domu. Teraz będzie miała dużo czasu na przemyślenie swoich czynów, ponieważ grozi jej długi pobyt w więzieniu.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę (11 stycznia) w Gruszkowie (powiat proszowicki - gmina Pałecznica). Jeden z kierowców wczesnym popołudniem zauważył dziwnie poruszający się fiat bravo. Mężczyzna poczekał na dogodną sytuację, a następnie dokonał obywatelskiego zatrzymania oraz wezwał policję.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą siedzi 31-letnia mieszkanka Pałecznicy. W samochodzie znajdowała się również czteroletnia córka kobiety. Podczas badania alkomatem wyszło, że kierująca miała w swoim organizmie blisko trzy promile alkoholu.  

Córka kobiety została przekazana pod opiekę prababci. 31-latka została umieszczona w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

Proszowice - najnowsze informacje