poniedziałek, 17 czerwca 2019 08:49

Meble robione własnoręcznie i poduszki paletowe, czyli idealny zestaw dla majsterkowiczów uwielbiających ogrody

Autor (red)
Meble robione własnoręcznie i poduszki paletowe, czyli idealny zestaw dla majsterkowiczów uwielbiających ogrody

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wyczekiwane chwile spędzone w relaksującym zaciszu własnego ogrodu. Ciepłe miesiące to także najlepszy czas na powrót do pasji majsterkowania, z której mogą zrodzić się interesujące przedmioty czy gadżety.

Ciekawym pomysłem do samodzielnej realizacji mogą być… meble ogrodowe z europalet, które można wyposażyć w zestaw wygodnych poduszek paletowych. Dlaczego warto? O tym przeczytacie poniżej!

Własnoręcznie robione meble ogrodowe

Każdy majsterkowicz wie, jak wielka satysfakcja płynie ze stworzenia czegoś samodzielnie. Co więcej – siła tego uczucia rośnie proporcjonalnie do poziomu praktyczności wytworzonego obiektu. A praktyczności meblom ogrodowym z pewnością odmówić nie można. Za podjęciem się takiego przedsięwzięcia przemawia również fakt, że proste konstrukcje nie wymagają specjalistycznych materiałów, ani ogromnej wiedzy. Każdy w zasadzie jest w stanie zmontować sprzęt, który może stać się ulubionym miejscem wypoczynku.

Z czego zrobić własne meble? Najprostszym wyjściem będzie bazowanie na paletach. W takim przypadku przydadzą się co najmniej dwie europalety (w zależności od tego, co planujesz zmajstrować), gwoździe, środek do impregnacji drewna oraz – jeśli celujesz w nienaturalną stylistykę – odpowiednia farba. Jesteśmy pewni, że z samym wykonaniem poradzisz sobie wzorowo!

Poduszka półpaletowa Dafni

Nie zapomnij o poduszkach paletowych

Własnoręcznie skonstruowane meble byłyby niczym, gdyby nie zachęcająca do odpoczynku wygoda. Z tego powodu warto wyposażyć swoją konstrukcję na przykład w poduszki paletowe. O ile dla niektórych będzie to po prostu kolejne, krawieckie wyzwanie, to większość osób najbardziej skorzysta, wybierając dedykowane tym celom produkty.

Jak się okazuje, obecnie zakup poduszek o wymiarach pasujących do mebli z palet, nie stanowi żadnego problemu. Warto jednak pamiętać, że z takim asortymentem zdecydowanie częściej można spotkać się w sklepach internetowych. Mimo tego na rynku dostępnych jest wiele kompletów o różnych kolorach, teksturach, grubościach czy nawet kształtach. Dzięki temu stworzenie idealnie dopasowanego kącika relaksacyjnego nie powinno stanowić żadnego problemu!

Zalety paletowych rozwiązań

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do opisywanego przez nas zestawu, rozważ wszystkie zalety takiego rozwiązania. Podpowiadamy, że można wśród nich wymienić:

  • niewielki koszt, który jest znacznie mniejszy w porównaniu do standardowych, gotowych kompletów;
  • możliwość pełnego dopasowania kolorystycznego i podkreślenia unikalnego charakteru ogrodu;
  • sposobność stworzenia mebla, który w pełni odpowiada naszym potrzebom, np. w zakresie liczby osób, dla których jest przeznaczony;
  • łatwość modyfikacji konstrukcji w czasie użytkowania;
  • poczucie przyjemności płynące z tworzenia własnych, praktycznych dodatków;
  • brak obaw o uszkodzenie sprzętu oraz ew. możliwość naprawy niskim kosztem.

Podsumowanie

Meble wykonane własnoręcznie, a wraz z nimi poduszki paletowe to świetny sposób na ogród z duszą. Zadziwiające, jak łatwo jest stworzyć coś, co może do tego stopnia wzbogacić naszą własną, zieloną przestrzeń.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje