wtorek, 19 lipca 2022 13:51

Miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Czeka go sprawa w sądzie

Autor Katarzyna Jamróz
Miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Czeka go sprawa w sądzie

W czwartek (14 lipca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali od dyżurnego jednostki polecenie skontrolowania autokaru, którym ok. 50 osobowa grupa dzieci w wieku 10 lat miała wyruszyć na wycieczkę do Starego i Nowego Sącza.

O taką kontrolę zawnioskował jeden z rodziców. Po przybyciu na umówione miejsce kontroli w miejscowości Gnojnik (powiat brzeski), ok godz. 8:30 na parking wjechał autobus kierowany przez 56-letniego mężczyznę. W trakcie przeprowadzania przez jednego funkcjonariusza kontroli stanu technicznego pojazdu, drugi skontrolował trzeźwość kierowcy.

– Badania alkotestem wykazały 0,47 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do sądu. Czeka go tam sprawa za wykroczenie – kierowanie w stanie „po użyciu alkoholu”. Grozi mu za to zakaz kierowania pojazdami i grzywna – nawet do 30 000 zł

– informuje policja.

Tymczasem w drogę na wypoczynek, dzieci ruszyły z innym, tym razem już trzeźwym kierowcą. Powyższy przypadek zapewne zachęci organizatorów wycieczek, jak również rodziców dzieci w nich uczestniczących do zgłaszania potrzeby skontrolowania autokaru przed wyjazdem w trasę.

Inf./Fot. Małopolska Policja

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje