poniedziałek, 15 maja 2023 10:25

Michał Rusinek z wizytą w Miechowie

Autor Patryk Trzaska
Michał Rusinek z wizytą w Miechowie

W Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - 8 maja, w miechowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, znakomitym tłumaczem i pisarzem Michałem Rusinkiem.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję poznać kulisy twórczości oraz ciekawostki z życia wybitnej Noblistki Wisławy Szymborskiej, której stulecie urodzin świętujemy w 2023 roku. Nie zabrakło czasu na czytanie poezji oraz rozmowy indywidualne i autografy.

Sama Szymborska nie lubiła rocznic, w wierszu „Możliwości” pisała, że woli rocznice nieokrągłe tłumaczył Rusinek, obecny prezes fundacji Wisławy Szymborskiej.  – Nie lubiła matematyzacji pamięci. Jeżeli obchodzi się rocznicę, to jest to pretekst do tego, żeby o tym mówić. Ona wolała pamiętać. Myślę, że pamiętała bez pretekstu i my też starajmy się pamiętać w taki sposób – podkreślał.

Nic dodać, nic ująć. My jednak jesteśmy dumni z faktu, iż sto lat istnienia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel wiąże się z rocznicą urodzin tak wybitnej postaci.

fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka