poniedziałek, 12 października 2020 12:38

Miechów: W powiecie jest kilka ognisk koronawirusa. Starosta i burmistrz apelują

Autor Mirosław Haładyj
Miechów: W powiecie jest kilka ognisk koronawirusa. Starosta i burmistrz apelują

Starosta miechowski, Jacek Kobyłka wydał dzisiaj oświadczenie w związku z trudną sytuacją epidemiczną w powiecie. Z kolei Burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski zaapelował do mieszkańców o ograniczenie wizyt w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie.

W przesłanym oświadczeniu starosta poinformował o kilku ogniskach koronawirusa na Miechowszczyźnie. Jednym okazał się domy pomocy społecznej, drugim szpital św. Anny w Miechowie. Jak napisał starosta, "również inne jednostki niebędące pod zarządem Powiatu, borykają się z trudną sytuacją epidemiologiczną, w tym Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie". Jacek Kobyłka zaapelował o zachowanie panujących obostrzeń.

OŚWIADCZENIE
Szanowni Mieszkańcu Powiatu Miechowskiego.
Sytuacja epidemiologiczna na Miechowszczyźnie staje się bardzo poważna. Niestety odnotowaliśmy poważne ogniska zakażeń w domach pomocy społecznej, a także w Szpitalu św. Anny w Miechowie. Jak wiemy, również inne jednostki niebędące pod zarządem Powiatu, borykają się z trudną sytuacją epidemiologiczną, w tym Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.
Jako Starosta Powiatu Miechowskiego apeluję do Szanownych Mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.
Starosta
Jacek Kobyłka

Apel burmistrza

W związku z pogarszającą się sytuacją w regionie apel wystosował także włodarz Miechowa. W przesłanym komunikacie Dariusz Marczewski poprosił mieszkańców o ograniczenie wizyt w budynku Urzędu Gminy i Miasta oraz o dostosowanie się do obowiązujących zaleceń. Poniżej prezentujemy pełną treść apelu.

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Gminy Miechów
W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań oraz w celu ograniczenia ryzyka zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie Państwa i Państwa najbliższych zachęcam do ograniczenia wizyt w budynku Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie.
To wyjątkowo trudny czas dla nas wszystkich, jednak zachowanie środków ostrożności jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wywołującego chorobę COVID-19.
Apelujemy o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny. Przypominamy, że  wszystkie osoby wchodzące do Urzędu zobowiązuje się do stosowania środka odkażającego (dezynfekującego) - dostępnego na parterze w holu oraz do zakrywania ust i nosa.

Rekomenduje się załatwianie spraw w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie poprzez:
- Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (E-PUAP),
- kontakt telefoniczny
- kontakt e-mail
Płatności można dokonywać poprzez Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta EBOI https://eboi.miechow.eu/eboi/ lub za pomocą bankowości elektronicznej (nr konta: KBS O/Miechów 17 8591 0007 0200 0013 8080 0008//).
Wszelkie wnioski/pisma podlegające załatwieniu w Urzędzie można składać za pośrednictwem wystawionej urny w przedsionku Urzędu.
Centrala Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie
tel.: 41 383 00 40, 41 383 10 03
fax: 41 383 23 78
e-mail: gmina@miechow.eu
Adres skrzynki ePUAP
Urząd Gminy i Miasta Miechów /5ke58ly9d6/skrytka
Kontakt z Burmistrzem
Dariusz Marczewski - Burmistrz Gminy i Miasta Miechów
tel.: 507 093 921
e -mail: dmarczewski@miechow.eu
Kontakt z Sekretarzem Gminy
Magdalena Walczak – Sekretarz Gminy Miechów
tel.: 533-828-814
e- mail: mwalczak@miechow.eu
Dariusz Marczewski - Burmistrz Gminy i Miasta Miechów
Miechów, 12.10.2020 r.

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie z godziny 8.00 12 października 2020 r., liczba aktywnych zachorowań w Powiecie Miechowskim wynosi 99. W sumie od początku pandemii zakażonych zostało 187 osób, 87 zostało wyleczonych, a 1 osoba zmarła.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Starostwo Powiatowe w Miechowie
Fot.: Szpital św. Anny w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka