wtorek, 12 marca 2024 07:40

Międzynarodowy zespół sędziów wyraził uznanie dla profesjonalizmu strażaków z Andrychowa

Autor Mirosław Haładyj
Międzynarodowy zespół sędziów wyraził uznanie dla profesjonalizmu strażaków z Andrychowa

2 marca strażacy z OSP Andrychów wzięli udział w I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Rot Asekuracyjnych w Warszawie.

Strażacy z OSP Andrychów wystartowali 2 marca jako jedna z 11 drużyn na I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Rot Asekuracyjnych w Warszawie. Zawody były podzielone na 2 etapy. W pierwszym 11 drużyn zmagało się na czas w dwóch konkurencjach. Pierwsza polegała na siłowym sforsowaniu drzwi i pokonaniu toru przeszkód z zaklejonymi maskami. Druga, czyli Denver Drill, polegała na ewakuacji poszkodowanego strażaka przez okno z pierwszego piętra budynku po drabinie.

– Po pierwszej części zawodów i zsumowaniu czasów z obu konkurencji uplasowaliśmy się na 2 miejscu. Na uwagę zasługuje fakt, iż po tych konkurencjach sędziowie, którzy przybyli na zawody z USA, Niemiec, Belgii oraz Portugalii, byli pod wrażeniem oraz wyrazili słowa uznania dla sposobów,  prędkości i profesjonalizmu, jakim wykazali się nasi strażacy podczas pokonywania toru i ewakuacji poszkodowanego, z czego jesteśmy dumni – relacjonują strażacy z Andrychowa.

W drugiej części, w której konkurowało ze sobą 8 drużyn, zadanie polegało na przejściu toru przeszkód, znalezieniu poszkodowanego strażaka, wymiany u niego źródła powietrza i ewakuowania go do bezpiecznej strefy.

– Wszystko to odbywało się po omacku z zaklejonymi maskami. Nasi strażacy dotarli do poszkodowanego oraz go ewakuowali, jednak zmęczenie po wielu godzinach rywalizacji dało o sobie znać i konkurencja została ukończona po czasie – wspominają strażacy.

Do finału przeszły 3 najlepsze drużyny. Zwyciężyła drużyna z Belgii.

Inf. i foto: OSP Andrychów

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka