środa, 15 czerwca 2022 10:18

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta?

Autor Artykuł sponsorowany
Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta?

Zakup własnego mieszkania to najczęściej inwestycja na całe życie. Nic więc dziwnego, że tak wiele pytań i wątpliwości pojawia się w naszej głowie podczas przeglądania ofert. Jedną z nich jest wybór pomiędzy mieszkaniem w centrum miasta a mieszkaniem na jego obrzeżach. Co spośród tych dwóch opcji będzie najlepszym rozwiązaniem?

Ciche mieszkanie z dobrym połączeniem z centrum

Miłośnicy zacisznej okolicy nie muszą wcale rezygnować z dostępu do centrum dużego miasta. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na kompromis - mieszkanie na obrzeżach stolicy. Jeśli szukasz takiego mieszkania, Piastów będzie idealną lokalizacją. Mimo bliskiej odległości od Stolicy i doskonale rozwiniętej infrastruktury Piastów zapewnia zaciszną okolicę idealną dla rodzin z dziećmi czy miłośników zieleni i spokoju.

Zalety mieszkania na obrzeżach miasta

Nie bez powodu rynek deweloperski kwitnie na obrzeżach większych miast takich jak, chociażby Warszawa. Jakie są zalety mieszkania na przedmieściach? Czy odległość od centrum nie przeszkadza w rozwoju kariery?

Mieszkanie w Piastowie lub na przedmieściach innych miast to rozwiązanie dla osób:

  • szukających mieszkania w przystępnej cenie (mieszkanie na przedmieściach kosztuje znacznie mniej niż w centrum stolicy),
  • które szukają ciszy i spokoju,
  • mają samochód, którym mogą przemieszczać się w dowolne miejsce (w przypadku mieszkania w Piastowie nie jest to konieczne dzięki doskonałej komunikacji),
  • które mimo pracy w mieście, nie przywykły do panującego w nim zgiełku,
  • które chcą mieć dostęp do dużej niezabudowanej przestrzeni wokół.

Cena mieszkania na przedmieściach

Czynnikiem decydującym, który zachęca wiele osób do zakupu mieszkania w Piastowie, jest stosunkowo niska cena nieruchomości. Mimo atrakcyjnej okolicy i wielu dogodności koszt mieszkania na przedmieściach jest dużo niższy od kosztu mieszkania w centrum miasta - a już w szczególności stolicy. Dla osób pracujących w Warszawie jest to idealny sposób na spore oszczędności. Mimo sporego wynagrodzenia ciężko kupić w centrum miasta nieruchomość o dużej powierzchni, która jest niezbędna dla rodziny z dziećmi. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zakup mieszkania nieco oddalonego od stolicy, jednak dobrze z nią skomunikowanego.

Co najlepsze za stosunkowo niską cenę możemy kupić nową nieruchomość z rynku pierwotnego, która nie wymaga remontów. Koszty utrzymania mieszkania w nowym budownictwie są także dużo niższe, od kosztów utrzymania mieszkania mieszczącego się w budynku powstałym przed wielu laty.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje