piątek, 30 czerwca 2017 17:42

Miliony złotych na przebudowę Białej Drogi

Autor Redaktor Techniczny
Miliony złotych na przebudowę Białej Drogi

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński wraz z radnymi powiatowymi z gmin Wieprz i Andrychów: Anną Zacny i Adamem Kubikiem spotkali się 26 czerwca br. na Białej Drodze, aby za pośrednictwem transmisji na żywo na Facebooku przekazać naszym mieszkańcom znakomitą informację.

Zarząd Powiatu w Wadowicach zdobył kolejną milionową dotację. Ponad 7,3 mln zł trafi na konto Starostwa Powiatowego na kompleksową przebudowę Białej Drogi. W ramach tej inwestycji wyłoniony w drodze przetargu wykonawca zmodernizuje 4-kilometrowy odcinek trasy, od Andrychowa przez Wieprz do Nidku. Ale to nie wszystko. Wzdłuż całej drogi wybudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa, a na terenie gminy Andrychów dodatkowo chodnik. Całkowity koszt inwestycji, która realizowana będzie w latach 2018 - 2019 wyniesie blisko 10 mln zł, z czego 75% tej kwoty to dotacja z Unii Europejskiej. Pozostałe 25%, czyli 2,5 mln zł, pochodzić będzie z budżetów Powiatu Wadowickiego (ok. 12,5%) oraz gmin Andrychów i Wieprz, które partycypują w kosztach (po ok. 6,25%).

- Jest to majstersztyk ze strony Zarządu Powiatu w Wadowicach. Wykonali kawał dobrej roboty. Ta droga jest dla nas bardzo potrzebna, mieszkańcy będą się bardzo cieszyć – mówi radny A. Kubik.

Zadowolenia nie ukrywa także Anna Zacny, która przypomina, że to kolejna wielka inwestycja w jej miejscowości. - Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ nigdy wcześniej nie było tyle inwestycji w Nidku. Najpierw wyremontowano drogę Wieprz – Witkowice, a teraz przebudowana zostanie Biała Droga. Tylko cię cieszyć i czekać na realizację – podkreśla radna a zarazem sołtys Nidku.

Przyglądając się minionym sześciu miesiącom, możemy założyć, że będzie to wyjątkowo udany rok dla Powiatu Wadowickiego. Po zdobyciu: 15 mln zł na reformę szkół zawodowych, 10 mln zł na rewolucję geodezyjną oraz 1,3 mln zł na budowę mostu nad Cedronem, Zarząd Powiatu w Wadowicach wywalczył kolejną dotację – wspomniane wyżej 7,3 mln zł na jedną z najważniejszych dróg powiatowych.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Wadowice - najnowsze informacje