poniedziałek, 2 listopada 2020 00:32

Minister Zdrowia zwiększył o 100% wynagrodzenia dla medyków walczących z Covid-19

Autor Mirosław Haładyj
Minister Zdrowia zwiększył o 100% wynagrodzenia dla medyków walczących z Covid-19

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział podwyżkę dla personelu medycznego walczącego z Covid-19 w wysokości 100%. W niedzielę prezes NFZ otrzymał odpowiednie polecenie. Minister Niedzielski w rozmowie z Polsat News powiedział, że dodatkowe świadczenia mają pewny "symboliczny wymiar", gdyż "podwójne wynagrodzenie to duży wysiłek państwa".

Podwyżki dla personelu (do których zaliczono także ratowników medycznych i diagnostów laboratoryjnych) obowiązują od niedzieli, wtedy bowiem zostały podpisane przez Niedzielskiego.  

Od dziś nie ma żadnych niejasności. Po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ, każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego. Gwarantując dwukrotny wzrost pensji również ratownikom i diagnostom obejmujemy tym samym tą regulacją wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z COVID-19

oświadczył Niedzielski w Polsat News.

Głos w sprawie decyzji ministra zabrał także premier Morawiecki, który odniósł się do niej na Facebooku:

W tych trudnych dla nas wszystkich dniach rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny, również finansowo.Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100%. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż Oni.

W tych trudnych dla nas wszystkich dniach rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 1 listopada 2020

Czytaj także:

PiS przegłosował 100% podwyżki dla lekarzy walczących z Covidem. Potem ustawę anulował
Prawo i Sprawiedliwość uchwaliła podwyżki dla lekarzy zajmujących się chorymi na Covid-19. Następnie, widząc swoją pomyłkę, anulowała decyzję nową ustawą. O całej sprawie poinformował w środę 28 października Artur Dziambor poseł Konfederacji za pośrednictwem swojego Facebooka. Gdyński parlamentarz…
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Polsat News

Polska

Polska - najnowsze informacje