czwartek, 4 lipca 2024 13:14

Młody kierowca nie zatrzymał się do kontroli i dachował. Jego stan jest poważny

Autor Norbert Kwiatkowski
Młody kierowca nie zatrzymał się do kontroli i dachował. Jego stan jest poważny

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło 4 lipca (w czwartek) w miejscowości Osiek, znajdującej się w powiecie oświęcimskim.

Około godziny 12:30 - policjanci patrolujący ulicę w gminie Brzeszcze - zobaczyli podejrzanie jadący samochód marki Renault. Kierowca dodatkowo znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość (w terenie zabudowanym miał 71 km/h), dlatego funkcjonariusze postanowili dać mu sygnał do zatrzymania.

Kierowca zlekceważył jednak ich sygnał, po czym zaczął ucieczkę. Policjanci nie pozostali mu dłużni i rozpoczęli pościg, który dla 28-latka skończył się fatalnie. W Osieku na ulicy Głównej w rejonie skrzyżowania z ulicą Bugaj auto uderzyło bocznie w inny pojazd w wyniku czego wypadło z jedni i uderzyło w słup energetyczny, po czym dachowało w przydrożnym rowie.

Na miejscu okazało się, że poważnych obrażeń doznał nie tylko kierowca, ale również pasażer, który został transportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Co prawda, badanie trzeźwości kierowcy nie wykazało pozytywnego wyniku, jednak badanie narkotesterem już przeciwnie. W jego ślinie odkryto amfetaminę. Teraz młodego mężczyznę czekają poważne konsekwencje oraz długi okres rekonwalescencji.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka