poniedziałek, 9 listopada 2020 13:29

Mogilany: 17-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków. Co mu grozi?

Autor Aleksandra Tokarz
Mogilany: 17-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków. Co mu grozi?

17-letni mieszkaniec gminy Mogilany usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Miał przy sobie ponad 28 gramów marihuany. Został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych.

6 listopada w porze wieczornej, policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych podczas patrolu jednej z miejscowości gminy Mogilany, zauważyli kręcącego się w okolicy przystanku autobusowego młodego mężczyznę. Stróże prawa  rozpoznali, że jest to znany im 17-latek z gminy Mogilany, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających.

Zabierzów: Nie zatrzymał się do kontroli i uciekł. Jakie miał powody?
Kierujący mercedesem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł. Trzy dni później pojazd został namierzony przez policjantów, gdy znów nim podróżował. Co więc było powodem ucieczki? 22 października, około północy, w miejscowości Kobylany kierujący mercedesem nie zatrzymał się do kontroli drog…

Kiedy mundurowi podjęli interwencję, chłopak zachowywał się bardzo nerwowo. Przypuszczenia policjantów się potwierdziły. Dostrzegli wystający z kieszeni spodni 17-latka zielony worek foliowy. Po sprawdzeniu jego zawartość okazało się, że było w nim 36 porcji marihuany, o łącznej wadze ponad 28 gramów.

Narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone, a 17-latek zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo jest przewidziana kara do 3 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje