środa, 4 listopada 2020 12:08

Zabierzów: Nie zatrzymał się do kontroli i uciekł. Jakie miał powody?

Autor Aleksandra Tokarz
Zabierzów: Nie zatrzymał się do kontroli i uciekł. Jakie miał powody?

Kierujący mercedesem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł. Trzy dni później pojazd został namierzony przez policjantów, gdy znów nim podróżował. Co więc było powodem ucieczki?

22 października, około północy, w miejscowości Kobylany kierujący mercedesem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł. 25 października policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie, podczas patrolu namierzyli tego mercedesa. Pojazd był zaparkowany przy jednym ze sklepów w gminie Liszki. Gdy kierowca po zrobieniu zakupów wrócił do samochodu policjanci podjęli interwencję. Kierowcą okazał się 23-latek z Krakowa i, jak potwierdzili mundurowi, to on kierował tym mercedesem trzy dni wcześniej.

Swoje zachowanie młody mężczyzna tłumaczył obawą przed otrzymaniem mandatu, bo… posiada zakaz kierowania pojazdami – fakt ten mundurowi potwierdzili w policyjnej bazie danych. Kiedy mężczyzna wyjął swój dowód osobisty, policjanci dostrzegli na nim resztki białego proszku, wyglądem przypominającego amfetaminę. Ten fakt także został potwierdzony przez 23-latka.

Skawina: Błyskawica i wulgarne hasła na zabytkowym pałacyku i kościołach. To efekt protestów?
Na ścianach dwóch kościołów i zabytkowego Pałacyku Sokół namalowano błyskawice oraz wulgarne hasła. „Istnieje wyraźna granica między sporem politycznym, a niszczeniem mienia, szczególnie, gdy jest ono symbolem wiary i zostaje odebrane jako profanacja” - komentuje burmistrz Skawiny. Czy jest to efekt…

Stróże prawa przeszukali jego pojazd i ujawnili kilka porcji marihuany zapakowanej w woreczek próżniowy. Mężczyzna został też przebadany narkotestem, który wykazał, że w jego organizmie jest amfetamina, wobec czego pobrano mu krew do badań celem ustalenia stężenia tego środka odurzającego.
23-latek został zatrzymany.

26 października usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków. Młody mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu i w zależności od wyniku badania krwi usłyszy też zarzut kierowania pod działaniem lub po spożyciu środka odurzającego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje