środa, 11 stycznia 2023 13:11

Morderstwo w Gdowie. Są zwłoki, zatrzymano 7 osób

Autor Marzena Gitler
Morderstwo w Gdowie. Są zwłoki, zatrzymano 7 osób

W Gdowie, w jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 53-letniego mężczyzny. Do sprawy zostało zatrzymanych 7 osób, których ewentualny udział w śmierci mężczyzny będzie wyjaśniać Prokuratura.

Wczoraj (10 stycznia) ok. godziny 14, w jednym z mieszkań na terenie Gdowa, w powiecie wielickim, zostały znalezione zwłoki 53- letniego mężczyzny który wynajmował tam lokal mieszkalny. Mężczyzna to Ukrainiec - podało RMF24. Obrażenia, które ujawniono na ciele denata wskazują na to, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci kryminalni i dochodzeniowo śledczy z wielickiej komendy  jak również kryminalni oraz technicy  z KWP w Krakowie oraz Komendy Miejskiej w Krakowie. Nadzorował je prokurator Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, która swoim działaniem obejmuje m.in. Gdów. W toku działań zatrzymano w sprawie 7 osób. - W tej sprawie zatrzymaliśmy siedem osób, w tym sześcioro obywateli Ukrainy i jednego Polaka - powiedział tvn24.pl starszy aspirant Paweł Tomasik, rzecznik wielickiej policji. Wszyscy zatrzymani występują w sprawie w charakterze świadków. Jak na razie Prokuratura Rejonowa w Myślenicach, która prowadzi postępowanie, nie zadecydowała o postawieniu zarzutów.

inf. KPP Wieliczka, fot. Głos24

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje