poniedziałek, 14 grudnia 2020 11:32

Dziś otwarcie przeprawy w Borusowej. Most połączy województwo małopolskie i świętokrzyskie

Autor Aleksandra Tokarz
Dziś otwarcie przeprawy w Borusowej. Most połączy województwo małopolskie i świętokrzyskie

Most w Borusowej, który połączy województwo małopolskie i świętokrzyskie będzie przejezdny już wkrótce. Oficjalne otwarcie przeprawy zaplanowano dzisiaj, na godzinę 14.

-Nowy Korczyn i Borusową połączy nowa przeprawa. Pracowaliśmy nad nią wiele lat – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Na ten moment czekano 80 lat. Most na Wiśle powstał w miejscu, w którym od dziesięcioleci funkcjonował prom. Budowa przeprawy rozpoczęła się na wiosnę 2019 roku.

-Podróż z Tarnowa do Kielc i Warszawy ulegnie wyraźnemu skróceniu. Jako prezydent Tarnowa dziękuję wszystkim, którzy przez ponad 10 lat pracowali nad przygotowaniem, finansowaniem i realizacją tej inwestycji. Fundusze UE zostały w tym przypadku dobrze wykorzystane – dodaje Roman Ciepiela.

Uroczyste otwarcie mostu zaplanowano dzisiaj, o godzinie 14.

Nowa przeprawa w Borusowej na DW 973 ma prawie 700 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Z myślą o pieszych i rowerzystach, wzdłuż mostu powstały chodniki i ścieżka rowerowa. Most łączy Borusową z Nowym Korczynem i ułatwi komunikację województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

fot. Facebook/Roman Ciepiela

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje