wtorek, 12 maja 2020 10:02

Mszana Dolna: Gminne biblioteki otwarte ale w reżimie sanitarnym. Co to oznacza?

Autor Marzena Gitler
Mszana Dolna: Gminne biblioteki otwarte ale w reżimie sanitarnym. Co to oznacza?

Od 11 maja Biblioteki GBP Mszana Dolna wznawiły swoją działalność, jednak na nieco zmienionych, wymuszonych przez sytuację epidemiologiczną zasadach. Jak teraz będą funkcjonować?

W pomieszczeniu biblioteki może przebywać tylko jeden czytelnik (lub opiekun z dzieckiem) wyposażony w środki ochrony indywidualnej (tj. maseczka, rękawice); pozostali czytelnicy chętni do skorzystania z księgozbioru biblioteki powinni czekać na zewnątrz na swoją kolej wejścia do placówki (w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie)

Biblioteki proszą o umówienie wizyty w placówce i uzgodnienie terminu telefonicznie lub za pośrednictwem komunikacji elektronicznej (e-mail, Facebook).

W placówkach nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Nie są udostępnione stanowiska komputerowe i miejsca w czytelniach. Placówki przyjmują tylko zwroty i wypożyczają wybrane egzemplarze. Książki można wcześniej zamówić lub podaje je bibliotekarka.

Zwrócone egzemplarze podlegają siedmiodniowej kwarantannie, dopiero po tym terminie mogą być ponownie wypożyczone.

Bibliotekarki  zaopatrzone są w  rękawice jednorazowe, maseczki i przyłbice i oddzielone od czytelników płytą pleksi. Przy wejściach do bibliotek wyznaczono miejsca do dezynfekcji dłoni i udostępniono informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników. Regularnie dezynfekowane są też powierzchnie wspólne tj. blaty, klamki, włączniki świateł itp.

Szczegółowe informacje dot. pracy każdej z gminnych bibliotek dostępne są na stronie www.gbpmszana.pl lub profilach facebookowych poszczególnych filii.

Limanowa - najnowsze informacje