czwartek, 17 września 2020 11:47

Mszana Dolna: Pracowite lato kreatorów Zagórzańskich Dziedzin

Autor Aleksandra Tokarz
Mszana Dolna: Pracowite lato kreatorów Zagórzańskich Dziedzin

Tegoroczne wakacje, chociaż naznaczone stanem pandemii, kreatorzy marki Zagórzańskie Dziedziny spędzili intensywnie pracując. Pamiątki z wakacji można było wykonać własnoręcznie.

Mieszkańcy Gminy Mszana Dolna, zaangażowani w proces budowy marki Zagórzańskie Dziedziny. W ciągu wakacyjnych weekendów zaproponowali gościom odwiedzającym ten teren własnoręczne wykonanie pamiątki z wakacji. Można je było zrobić w miejscach najczęściej wybieranych przez turystów, korzystając z fachowego wsparcia prowadzących warsztaty. Z propozycji tej skorzystali chętnie i młodsi i starsi turyści i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Uznaniem cieszyły się też gotowe pamiątki, które wyszły spod ręki Zagórzan, dostępne w czterech punktach sprzedaży zlokalizowanych w turystycznych miejscach regionu.

Po raz kolejny z oferty Zagórzańskich Dziedzin skorzystali właściciele Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej wykorzystując w zajęciach kreatywnych organizowanych przez siebie półkolonii warsztaty kreatorów marki.

Dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu oraz turystów odwiedzających Beskid Wyspowy i Gorce cieszy się zainaugurowana w lipcu b.r. Zagórzańska Msza św. Inicjatywę chętnie podjęły parafie w Kasinie Wielkiej i Lubomierzu oraz obydwa sołectwa. W jej oprawę włączają się zespoły regionalne i orkiestry dęte działające na terenie Gminy Mszana Dolna. Koła Gospodyń Wiejskich, Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników oraz indywidualni twórcy z tego terenu zapewniają uczestnikom wydarzenia dodatkowe atrakcje.

-To był dla nas bardzo intensywny i interesujący czas – podkreślają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin. Staraliśmy się wykorzystać szansę, jaką niespodziewanie dała nam epidemia. Okazało się bowiem, że zainteresowanie turystów Zagórzańskimi Dziedzinami było bardzo duże. Mnóstwo mieszkańców Krakowa i Śląska wybierało właśnie Beskid Wyspowy i Gorce na miejsce swojego weekendowego wypoczynku. Po powrocie z gór chętnie korzystali z zaproponowanych przez nas aktywności. Niektóre podjęte przez nas inicjatywy na stałe wpisały się kalendarz lokalnych wydarzeń. Intensywnie i dobrze wykorzystaliśmy czas, w którym inni odpoczywali.

inf./fot. Gmina Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje