czwartek, 3 sierpnia 2023 05:43

Wadowice muzycznie o Zbigniewie Wodeckim

Autor Mirosław Haładyj
Wadowice muzycznie o Zbigniewie Wodeckim

28 lipca w ramach Muzycznych Wadowic w Parku Miejskim upamiętniono Zbigniewa Wodeckiego.

Muzyczne Wadowice to cykl koncertów organizowanych przez Urząd Miejski w Wadowicach oraz Stowarzyszenie LGD Wadoviana, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W kolejnym tego lata koncercie 28 lipca o godzinie 20.00  w Parku Miejskim w Wadowicach zagrano największe przeboje niezapomnianego Zbigniewa Wodeckiego.

W wadowickim wspomnieniu wielkiego artysty wystąpili: Marcin Jajkiewicz (wokal) Joanna Kotowicz (wokal), Karolina Fryt (wokal), Krzysztof Odrobina (piano, kierownictwo muzyczne), Maciej Gruchacz (gitara), Kosma, Kalamarz (bas), Łukasz Kurek (perkusja), Szymon Kamykowski (sax), Tomasz Adamczyk (trąbka), Marek „ Hans” Łukaszczyk (puzon) oraz kwartet smyczkowy: Kinga Bocheńska – Szostak (skrzypce), Jadwiga Bialic (skrzypce),Katarzyna Książek (skrzypce), Dagmara Książek – Lisicka (wiolonczela).

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja” albo „Chałupy”. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówił, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa. Zrealizował kolejny projekt, efektem czego jest płyta „1976: A Space Odyssey”. Marzył także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Inf. i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka