środa, 31 lipca 2019 08:55

Myślenice: Burmistrz odznaczony brązowym medalem za zasługi dla Policji

Autor (red)
Myślenice: Burmistrz odznaczony brązowym medalem za zasługi dla Policji

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podczas tegorocznych wojewódzkich obchodów Święta Policji na Wawelskim Wzgórzu odebrał brązowy medal za zasługi dla Policji przyznawany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Odbierając medal za zasługi dla Policji cieszę się przede wszystkim, że moja praca mogła wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz komfort pracy funkcjonariuszy Policji. Jeszcze w pracy poselskiej udało mi się pozyskać środki na doposażenie myślenickiej Komendy Powiatowej Policji, czy też wesprzeć garnizon małopolski o obsadzenie dodatkowych wakatów. Dzięki moim staraniom zakupiono także między innymi nowe radiowozy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, a ten medal jest dla mnie wielkim wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy. Jako burmistrz Miasta i Gminy Myślenice z pewnością nadal będę wspierać policjantów– mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oprócz burmistrza Myślenic medal za zasługi dla Policji odebrali także marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz wiceprezes MPK Kraków Mariusz Szałkowski. Odznaczenia uroczyście wręczyli I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Tegoroczne obchody Święta Policji w całej Polsce mają wyjątkowy charakter z uwagi na przypadającą w tym roku setną rocznice powstania Policji Państwowej. Taka uroczystość odbyła się w ubiegłym tygodniu również na myślenickim Rynku dla funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji.

Myślenice - najnowsze informacje