środa, 25 września 2019 16:40

Myślenice: Trzy uczennice ZSO pomogły szkole wygrać mobilną pracownię multimedialną

Autor Anna Piątkowska-Borek
Myślenice: Trzy uczennice ZSO pomogły szkole wygrać mobilną pracownię multimedialną

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach wygrał mobilną pracownię multimedialną w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie. To m.in. zasługa trzech uczennic z klasy 1bg.

Kinga Duda, Roksana Gorączko i Kamila Koźlak z klasy 1bg ZSO w Myślenicach przygotowały prace plastyczne pt. „Smart szkoła”, które zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową.

Jak podaje ZSO w Myślenicach, udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

W konkursie wzięło udział 1606 szkół z całej Polski. Z powiatu myślenickiego laureatami zostały dwie: ZSO w Myślenicach i Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Kornatce.

– Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych – informuje ZSO w Myślenicach.

Myślenice - najnowsze informacje