czwartek, 26 marca 2020 18:18

Nadleśnictwo Piwniczna walczy z koronawirusem... w lasach

Autor Marzena Gitler
Nadleśnictwo Piwniczna walczy z koronawirusem... w lasach

20 marca mieszkańców powiatu nowosądeckiego zaskoczył komunikat na stronie Nadleśnictwa Piwniczna, w którym wprowadzono zakaz wejścia do lasu w związku z zagrożeniem koronawirusem. Czy wolno wchodzić do lasów?

20 marca Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna poinformował, że w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego do odwołania zostają zamknięte parkingi leśne i szlaki turystyczne przebiegające po gruntach Lasów Państwowych w zarządzie Nadleśnictwa Piwniczna.

Po głosach krytyki wiele nadleśnictw wycofało się z wydanego zakazu. Zakaz odwołano też w Nadleśnictwie Piwniczna. Nadleśnictwo poinformowało jednak, że podtrzymujemy decyzję o wyłączeniu z dostępności urządzeń turystyczno-rekreacyjnych: Ośrodka LKP w Roztoce Ryterskiej, miejsca odpoczynku w Łomnicy, zespołu wiat w Uroczysku Kramarka, wieży widokowej na Radziejowej oraz Parku Ekologicznego w Rytrze.

Obecnie można spacerować po lasach ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).

Marzena Gitler, Fot. Krzysztof Tomasiak, Lasy Państwowe

zobacz:

Koronawirus. Nadleśnictwa wprowadzają zakaz wstępu do lasu! [AKTUALIZACJA]
Nadleśnictwa należące do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie wprowadziły zakaz wejścia do lasu. Ma przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Taki komunikat można przeczytać już na stronach blisko 20 Nadleśnictw w całej Polsce. Gdzie szukać informacji o zamkniętych ob…
Nadleśnictwo Limanowa odwołało zakaz wstępu do lasu. A co z innymi?
Cztery dni temu mieszkańców zaskoczyły kontrowersyjne decyzje nadleśniczych. Z powodu zagrożenia koronawirusem zostały wprowadzone zakazy wstępu do lasu. Dziś wiele nadleśnictw się z nich wycofuje. Gdzie sprawdzić aktualne informacje? Po tym, jak rozeszła się informacja o wprowadzoncyh zakazach, w …
koronawirus najnowsze informacje

Nowy Sącz - najnowsze informacje