poniedziałek, 25 października 2021 08:44

Najlepsi polscy pięściarze spotkali się pod Giewontem

Autor Edyta Sowa
Najlepsi polscy pięściarze spotkali się pod Giewontem

W sobotę 23. października już po raz kolejny u stóp Tatr, odbyła się Gala Boksu, która zgromadziła wielu fanów tego sportu. Nosalowy Dwór zamienił się w ring, goszcząc zawodników 4. KnockOut Boxing Night 18.

Walka wieczoru należała do Fiodora Czerkaszyna (18-0, 12 KO) i wysoko klasyfikowanego w światowym rankingu Argentyńczyk Gonzalo Coria (18-4, 7 KO).

Na ringu przygotowanym w centrum kongresowym pod Giewontem można było także oglądać byłego mistrza Europy oraz czołowego pięściarza świata wagi junior ciężkiej Mateusza Masternaka (45-5, 30 KO), a jego przeciwnikiem był Albańczyk Armend Xhoxhaj (12-1, 7KO).

Gala Boksu w Zakopanem/ materiały prasowe

W sobotni wieczór walki stoczyli także Kamil Bednarek (9-0, 5 KO) i pięściarz z Meksyku - Uriel Gonzalez (18-8-1, 14KO).

Masternak i Bednarek szybko pokonali rywali, a Czerkaszyn wygrał na punkty. Walczyły także kobiety; w jedynym starciu kobiet Justyna Walaś w swoim zawodowym debiucie wygrała na punkty z Ukrainką Kateryną Drozd (0-3). Z kolei Damian Knyba (4-0, 2 KO), w sześciorundowej walce wagi ciężkiej pokonał jednogłośną decyzją sędziów Juriego Buchatsow. Kibice podziwiali także walki Marka Matyji (20-2-2, 9 KO) i Artura Górskiego (3-0, 1 KO).

info i foto. materiały prasowe i Nosalowy Dwór

Podhale

Podhale - najnowsze informacje