środa, 29 grudnia 2021 13:59

Najstarsza tarnowianka ma 107 lat. Trzy kolejne obchodzą setne urodziny

Autor Aleksandra Tokarz
Najstarsza tarnowianka ma 107 lat. Trzy kolejne obchodzą setne urodziny

W tym roku sześciu seniorów zameldowanych w Tarnowie otrzymało specjalny list gratulacyjny od prezydenta miasta Tarnowa z okazji setnej rocznicy urodzin. Siódma seniorka życzenia otrzyma już jutro, 30 grudnia.

W sumie w Tarnowie żyje aktualnie pięciu seniorów, którzy mają 100 lat, za to osób powyżej tego wieku jest już piętnaście. Najstarsza tarnowianka ma 107 lat i urodziła się 3 października 1914 roku.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wysłał trzy listy do trzech pań, które w tym miesiącu obchodziły swoje urodziny – 18 grudnia pani Maria, 26 grudnia także pani Maria oraz 30 grudnia pani Franciszka. „W dniu Pani setnych urodzin proszę przyjąć w moim i tarnowian imieniu najserdeczniejsze życzenia z okazji tego pięknego jubileuszu. Niech przez wiele kolejnych lat dopisuje Pani zdrowie i pogoda ducha, niech rodzina i przyjaciele będą dla Pani ostoją i radością. Dane było Pani przeżyć cały wiek naszych polskich dziejów, doświadczyć smutków i radości związanych ze zmianami w życiu osobistym i tymi, które działy się w kraju. Życzę Pani, aby to bogactwo życiowych doświadczeń stało się źródłem, z którego czerpać będą nie tylko najbliżsi”.

Ze względu na pandemię koronawirusa, także i w tym roku prezydent Tarnowa nie odwiedzi osobiście jubilatek.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje