poniedziałek, 8 lipca 2019 10:27

Narożniki: Radgoskie Sobótki z wesołą zabawą. Zobacz zdjęcia!

Autor Marzena Gitler
Narożniki: Radgoskie Sobótki z wesołą zabawą. Zobacz zdjęcia!

W niedzielę, 30 czerwca nad zalewem w Narożnikach (gm. Radgoszcz) odbyły się tradycyjne Radgoskie Sobótki połączone z Zawodami Motorowodnymi o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz.

Radgoskie Sobótki przyciągnęły wiele osób spragnionych dobrej zabawy. Zalew w Narożnikach tętnił życiem przez wiele godzin.

Najpierw kąpielisko należało do uczestników Zawodów Motorowodnych o Puchar Wójta Gminy Radgoszcz. Następnie przyszła pora na Radgoskie Sobótki. Imprezie towarzyszyły konkursy, podczas których stworzono efektowny zamki z piasku. Z kolei pani Agnieszka przygotowała imponujący wieniec sobótkowy.

Atrakcje byłe dostępne w wielu różnych miejscach nad zalewem. Na wodzie toczyła się rywalizacja motorowodniaków, plażowano, oddawano się kąpielom, budowano zamki. Dodajmy, że w ramach współpracy z firmą Decathlon każdy mógł za darmo skorzystać z kajaków czy desek sup.

Amfiteatr był miejscem pokazów tanecznych Szkoły Tańca Latin Dance, na scenie zaprezentowali się laureaci Gminnego Przeglądu Dorobku Artystycznego, a zespół Jupiter zaprosił do zabawy tanecznej. Jak zwykle oblegane było stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Radgoszczy, obficie wyposażone w smakołyki. Były też dmuchańce i przejażdżki motorówkami.

Radgoskie Sobótki zakończył taniec świtezianek w otoczeniu płomieni i puszczanie wianków na wodzie. Na finał zgodnie z tradycją w niebo wystrzelono fajerwerki.

inf. i foto: UG w Radgoszczy

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje