środa, 25 października 2023 07:34

Nastolatek siedział po drugiej stronie barierek. To była walka z czasem

Autor Katarzyna Jamróz
Nastolatek siedział po drugiej stronie barierek. To była walka z czasem

Strażnik ze Straży Miejskiej oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, interweniowali wobec 18-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Nastolatek groził, że targnie się na swoje życie.

W nocy z piątku na sobotę (20/21 października) o godzinie 22:30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od kilku kierowców jadących ulicą Sobieskiego w Kętach (powiat oświęcimski), dotyczące młodego mężczyzny siedzącego po drugiej stronie barierek mostu drogowego nad rzeką Sołą. Z relacji zgłaszających wynikało, że mężczyzna zamierza targnąć się na własne życie.

Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi zaczęli spokojnie rozmawiać z nastolatkiem. Próbowali przekonać go do przejścia na drugą stronę barierki. Nastolatek przekazał jednak, że chce rozmawiać ze znajomym strażnikiem miejskim. Funkcjonariusze zapewnili go, że znajomy zaraz przyjedzie na miejsce, gdyż pełni służbę w patrolu z innym policjantem. Po kilku chwilach wskazany strażnik był już na miejscu. Podczas rozmowy z nastolatkiem strażnik powoli zbliżył się do miejsca w którym siedział, a następnie mocno chwycił nastolatka i przeciągnął na drugą stronę bariery. 18-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, pod opieką ratowników medycznych, został przewieziony na leczenie do szpitala.

Inf. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka