poniedziałek, 15 maja 2023 09:46

Nauczyciel spalił matury uczniów. "Dostaną nową szansę, to nie takie złe"

Autor Patryk Trzaska
Nauczyciel spalił matury uczniów. "Dostaną nową szansę, to nie takie złe"

Chciał uratować swoich uczniów przed "kompromitacją", dlatego... spalił ich matury. – Ich odpowiedzi na maturze były katastrofalne. To dobre dla uczniów, że zostały zniszczone. Dostaną nową szansę, to nie takie złe – mówił na antenie francuskiego BFM TV. Jaki los czeka teraz uczniów, których prace zostały zniszczone?

Do tej kuriozalnej sytuacji doszło przed jednym z paryskich techników. Tak jak w Polsce, absolwenci szkół wyższych przystąpili tam do egzaminu dojrzałości, który przez wielu nazywany jest najważniejszym w całym życiu.

O wadzę tego egzaminu zdawał sobie również sprawę Victor Immordino – nauczyciel języka angielskiego w technikum Maria-Deraismes w Paryżu. "W trosce o dobro" swoich podopiecznych, postanowił on... spalić matury tych uczniów, którzy jego zdaniem napisali egzamin poniżej oczekiwań. – Ich odpowiedzi na maturze były katastrofalne. To dobre dla uczniów, że zostały zniszczone. Dostaną nową szansę, to nie takie złe – tłumaczył na antenie francuskiego BFM TV.

Immordino dopytywany o powody słabych wyników maturzystów z języka angielskiego, obarczył winą system edukacji, panujący we Francji. – Widzimy uczniów, którzy spędzili siedem lat w tym systemie i nie potrafią złożyć poprawnie dwóch słów po angielsku – mówił. – To beznadziejne.  Dopóki nie znajdziemy czegoś, co ich zmotywuje, nie będzie dobrze – dodawał.

Spawa paryskiego nauczyciela o skłonnościach piromańskich, trafiła już do prokuratury. Victorowi Immordino grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności i 150 tys. euro grzywny.

Uczniów, których prace zostały spalone, czeka za to powtórka matury. Rektorat akademii paryskiej zapowiedział bowiem, że absolwenci technikum otrzymają nowy temat wypowiedzi pisemnej z angielskiego, który pozwoli im ponownie przystąpić do egzaminu.

fot. pixabay/TwitterEuropa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje