piątek, 29 listopada 2019 05:18

Nawojowa: Dwa boiska ze wsparciem Małopolski

Autor Marzena Gitler
Nawojowa: Dwa boiska ze wsparciem Małopolski

Szczególne powody do radości mają młodzi mieszkańcy Żeleźnikowej Wielkiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej. W tych miejscowościach bowiem odbyło się przekazanie do użytkowania nowych boisk sportowych. W obu uroczystościach uczestniczył marszałek Witold Kozłowski.

Przebudowa i modernizacja boisk w Nawojowej i Żeleźnikowej Wielkiej to kolejne efekty projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”, na którego realizację Województwo Małopolskie przeznaczyło w tym roku 9 mln zł. Program dofinansowanie do 70% kosztów całkowitych zadania, jednak nie więcej niż 200 tys. zł.

Obok Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej - jednostki prowadzonej przez Powiat Nowosądecki, w miejscu starego, asfaltowego boiska powstało nowoczesne, wielofunkcyjne, spełniające oczekiwania uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego. Młodzież będzie mogła na nim grać z piłkę nożną, siatkową i ręczną. Koszt całej inwestycji to 350 tys. zł, w tym dofinansowanie Województwa Małopolskiego wyniosło 168 tys. zł.

- To kolejny obiekt sportowy, który wybudowaliśmy dla młodzieży uczącej się w szkołach prowadzonych przez Powiat Nowosądecki – zaznaczył starosta Marek Kwiatkowski. – Boisko ma nawierzchnię, która pozwala na grę nawet po opadach deszczu, jest nowoczesne i oświetlone. Z pewnością będzie dobrze służyło zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Z kolei gmina Nawojowa pozyskała od samorządu województwa kwotę 167 tys. zł na modernizację ogólnodostępnego boiska sportowego w Żeleźnikowej Wielkiej. W ramach tej inwestycji, której całkowity koszt wyniósł 415 tys. zł, powstało boisko do piłki nożnej, ręcznej, siatkowej, tenisa ziemnego i unihokeja. Ponadto wykonano remont ogrodzenia i zamontowano energooszczędne oświetlenie. Obydwie inwestycje zrealizowała firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju.

Inf. i foto: UMWM

Nowy Sącz - najnowsze informacje