środa, 24 kwietnia 2024 13:15

Nie chciał kupić biletu i napadł na konduktora

Autor Katarzyna Domagała
Nie chciał kupić biletu i napadł na konduktora

Na Dworcu Głównym w Krakowie zatrzymano mężczyznę, który w pociągu zaatakował konduktora. Wcześniej nie chciał zapłacić za bilet.

Krakowscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali mężczyznę, który w pociągu relacji Kraków Płaszów - Katowice, zaatakował konduktora. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 22 kwietnia.

Dyżurny ruchu stacji Kraków Główny powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie o pilnej interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego.

Napaść podczas kontroli biletów

Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze SOK, którzy ujęli sprawcę pobicia. Mundurowi ustalili, że 41-latek podczas kontroli biletów zaatakował kierownika pociągu i uderzył go w twarz.

Powodem agresji była jazda pociągiem bez biletu. Poszkodowany nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Agresor trafił w ręce policjantów z Krakowa, a kierownik pociągu kontynuował dalszą jazdę. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Fot.: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka