środa, 30 marca 2022 14:13

Nie tylko Zasada usuwa „Z” z logo. Znany szwajcarski ubezpieczyciel także

Autor Tomasz Stępień
Nie tylko Zasada usuwa „Z” z logo. Znany szwajcarski ubezpieczyciel także

Jak informowałyśmy, Zasada Trans-Spedition, która ma siedzibę ma w Jasieniu koło Brzeska, zdecydowała o usunięciu „Z” z logo. Nie są jedyni. Na podobny krok zdecydował się szwajcarski potentat na rynku ubezpieczeń - Zurich Insurance.

Powody są takie same – firmy z „zetką” w logo nie chcą być kojarzone brutalną wojną, bo właśnie literę „Z” rosyjska armia maluje na czołgach, czy transporterach, którymi od ponad miesiąca atakuje Ukrainę. – Nie chcemy aby nasze logo było utożsamiane z jakimikolwiek wrogimi działaniami wobec naszych sąsiadów, dlatego została podjęta decyzja o zmianie wizerunku graficznego – powiedział portalowi Bochnianin Adrian Zaleśny, rzecznik prasowy Zasada Trans Spedition. Podobną decyzję podjął szwajcarski ubezpieczyciel.

Nie wiadomo jeszcze, czy – tak jak w przypadku Zasada Trans-Spedition – ta zmiana będzie miała charakter trwały. Na razie Zurich wyrzuca „zetkę” z mediów społecznościowych. – Tymczasowo usuwamy użycie litery „Z” z kanałów społecznościowych, gdzie pojawia się ona jak osobny znak i może zostać błędnie zinterpretowana – powiedziała Reuterowi firma w oświadczeniu. – Uważnie monitorujemy sytuację i podejmiemy dalsze działania, jeśli i kiedy będzie to konieczne.

Rzeczywiście, z mediów społecznościowych szwajcarskiego ubezpieczyciela "Z" już zniknęło. Teraz logo wygląda tak:

Zurich Insurance Group już pod koniec lutego potępił agresję rosyjską na Ukrainę, akcentując zagrożenie, jakie stwarza ona dla demokracji i wolności w regionie. Firma poparła też zaostrzenie sankcji wobec Rosji, wprowadzone przez rząd Szwajcarii i  Unię Europejską. – Zurych jest mocno zaangażowany w pomoc dla cierpiących mieszkańców Ukrainy. W tym celu Fundacja Zurich prowadzi akcję zbierania funduszy, aby wspierać w ten sposób akcje humanitarne. Bezpieczeństwo w całym regionie to kluczowy problem w tych smutnych czasach – powiedział Dyrektor Generalny Grupy Mario Greco.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje