wtorek, 26 marca 2024 09:15

Nie wahali się ratować życia dwojga krakowian. Otrzymali nagrody

Autor Mirosław Haładyj
Nie wahali się ratować życia dwojga krakowian. Otrzymali nagrody

W poniedziałek (25 marca) prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył strażnikom miejskim nagrody za ratowanie życia ludzkiego.

Strażnicy miejscy, którzy na początku marca uratowali tonącego mężczyznę oraz kobietę, która chciała popełnić samobójstwo, zostali odznaczeni przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. 25 marca z rąk włodarza stolicy Małopolski nagrody oraz listy gratulacyjne otrzymali

Marcin Gierek, Kamil Wojtoń, Kamil Rzońca oraz Konrad Rawiński. W uroczystości wzięli udział: Sekretarz Miasta Krakowa – Antoni Fryczek oraz Komendant Straży Miejskiej Miasta Krakowa – Jerzy Mądrzyk.

Funkcjonariusze otrzymali również upominki od Rady Miasta Krakowa, które przekazał pełniący obowiązki przewodniczącego Rady Miasta Krakowa - Artur Buszek.

Inf.: SM

Czytaj również:

Gdy w środku nocy zobaczył dryfującego mężczyznę, wskoczył do wody. Rozpoczęła się walka o życie
W nocy z soboty na niedzielę (3 marca) służby interweniowały w okolicach Mostu Grunwaldzkiego w sprawie mężczyzny, który wskoczył do wody. Strażnicy realizujący w nocy z soboty na niedzielę interwencję na Bulwarach Wiślanych o 1:30 otrzymali sygnał od dyżurnego, że z Mostu Grunwaldzkiego ktoś wskoc…

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka